Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Android / Android nedir ?

Android nedir ?

Android nedir ?

Google Android’i satın aldı

Android, Google, Open Handset Alliance Linux Tabanlı Mobil Cihazlar ve tablet gibi ufak belleğe sahip olan cihazlara, Cep Telefonlarına açık kaynak kodlu mobil işletim sistemine verilen isimdir.Dışarıdan ücretsiz olarak yazılım uzmanları tarafından üretilmiştir.Anonimdir.

Cihaz android uygulamaların işlevselliğini genişletmek için geliştiricilerin büyük bir grup vardı. Android içerisinde 200.000 ‘den fazla uygulama bulunmaktadır. Kurumsal uygulama mağazalarında çeşitli sitelerin yanı sıra Google Android işletim sistemi ve oyun indirilen Google tarafından işletilen uygulama ve işletim sistemidir. Java Geliştiriciler Google’ın ilk cihaz kontrolü kütüphanesi ile oluşturulmuştur.

5 Kasım 2007 Open Handset Allience, Android yarattığı duyurdu ve ardından donanım, yazılım ve telekom şirketleri, gelişim için yararlı telif hakkı olmayan bir işletim sistemi teknolojisi için mobil cihazlar için üretildiği vurgulanılmıştır. 2008 yılında yayımlanan zaman geliştirmek için bir lisans ile birçok Android İşletim Sistemi Apache özgür yazılım ve açık kaynak kodu açık hale gelmiştir.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bu sistem, katman, kütüphaneler ve C dilinde yazılmış API’ler, bir mobil işletim sistemidir. Uygulama yazılımı, uygulama çerçevesini içeren Apache Harmony dayalı Java-uyumlu kütüphaneler biterse. Geliştirici ortamı – Android, java kod dinamik çevirmeli (JIT) çalışanları, geniş bir programcı var fonksiyonerlig uygulamaların geliştirilmesi için Dalvik sanal makine ve ekipmanlarını kullanan çalıştırmak için derlendi.

Android 5 ana bölümden oluşur.

Çekirdek: Linux’un bir çekirdek. Güvenlik, bellek yönetimi, süreç yönetimi, ağ yığını ve sürücü modeli sağlar.
Android Süre: sanal makinedir.Dalvik Virtual Machine içeren bölümdür
Kütüphaneler: Veritabanı kütüphaneler, web tarayıcı, kütüphaneler, grafik ve arayüz kütüphanesi sağlar.
Uygulama Çerçevesi: Uygulama geliştirici platformu geniş bir bölüm sunarak uygulamaların çalışmasını sağlıyor.
Uygulama Katmanı: Doğrudan Java (programlama dili) uygulamaları ili geliştirmesi görevlerini kapsar.


Ayrıca bknz.

c# ile anroid programlama,c# monodroid,Monodroid Nedir

c# ile anroid programlama,c# monodroid,Monodroid Nedir c# ile anroid programlama,c# monodroid,Monodroid Nedir c# ile veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.