Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Ardıç Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

Ardıç Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

 

Ardıç yağı esasta aşırı bilinen bir şey değildir. Ardıç yağı belki de çoğu bireyin ismini duymadığı yağlardandır. İsmi aşırı duyulmamış olsa da etkisi ve yararı, ardıç yağının cilde faydaları saymakla bitmez. Kan içindeki zehirli maddeleri temizler ve bedeninizden dışarı atar gene kansızlığa iyi gelmesi,  iltihap sökmesi ve vücuttaki toksinleri temizlemesi beraberinde esasta az bir kesim tarafından kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak gribal enfeksiyonlara da aşırı iyi geldiği bilinen gerçekler arasında bulunmaktadır. Ayrıca yağlı ciltlere de çok iyi gelmektedir.

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Ardıç yağı nasıl kullanılır ?

Cilt Diyeti Yapmaya Hazır Mısınız?

Ardıç yağı bunlara ek şekilde Romatizma, sinüzit, artrit, gut selülit ve boğaz iltihabı benzeri şeker rahatsızlığı benzeri sorunları olan insanlara aşırı iyi gelmektedir. Ardıç yağının kullanım biçimine gelecek olursak ağız yolu beraberinde almak için bir adet kesme şekeri kullanabilmeniz mümkün. Kesme şeker üstüne 5 – 6 damla ardıç yağı damlatın sonra da dilinizi üzerinde bekleterek emin. Yine birebir miktarda ardıç yağını yarım bardak suya damlatarak günde 3 defa tüketebilirsiniz. Yine lakin burun yolu ile almak isterseniz 2 ufak parça pamuk içerisine 3 – 5 damla ardıç yağı damlatın ve bunları da burun deliklerinize yerleştirebilirsiniz. Her nefes alışta pamuk içinden süzülen ardıç yağının uçucu etkisi 20 dakika süresince teneffüs edildiğinde ortaya çıkacaktır. Bunu da gün içinde 2 defa yapabilirsiniz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler


Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Masaj Yaparak Cildinize Yedirin

Romatizmal sağlık problemlerinde ağrıyan bölgelere zeytinyağı ile 1/10 rakamlarında karıştırabilir ve rahatça sürebilirsiniz. Masaj yaparak yağı cildinize yedirmeniz gereklidir. Diğer cilt rahatsızlıkları ve selülit ile savaşta ardıç yağının zeytinyağı beraberinde karıştırılmasını sağlamadan direkt olarak kullanmanız ehemmiyet arz eder.

Cilt sorunları

Yine İbrahim Saraçoğlu’nun ardıç yağı küründen bahsetmemiz gerekirse bel fıtığı için kullanımını anlatıyor. 1 su bardağı suyun içerisine tabi önce suyu kaynatacaksınız 2 -3 tüketmek kaşığı kadar kırk kilit eklemelisiniz ve biraz kaynatın. Ilık olduktan sonra da geniş bir kap içerisine süzmeniz gereklidir. Sonra da 5 parmağınızı da bu karışımın içerisine koyarak ensenizden kuyruk sokumu bölgesine kadar uygulayabiliyor olmanız gereklidir. Yaklaşık şekilde tam 5 dakika kadar beklettikten sonrasında kurulamanız gereklidir ve gene bu prosedürü sabah beraberinde akşam şekilde gün içinde 2 defa yeniden almanız yeterli olacaktır.

Cilt Kanseri

En Sağlıklı 50 Besin

Doğal yüz maskesi

Sivilce izlerini geçirin

 

 


Ayrıca bknz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ? Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.