Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Teknoloji / Asp hosting

Asp hosting

Asp hosting windows sunucuları barındıran içerikteki yazılımsal olarak destek verdiği yapı ile çalışır. Bu yapı genelde web sitelerinde 2 ana yapıya ayrılır. Bunlar işletim sistemleri serverlarıdır.

  • Windows Hosting
  • Linux Hosting

Asp hosting özellikle, asp dili ile üretilmiş ve asp.net, visual studio ve bir kaç paravan dil ile birlikte Microsoft‘un desteği ile çalışan ağ sistemidir. Hosting yapısı olarak Linux hosting yapısına göre daha yavaştır. Yavaş olması her ne kadar bir hendikap gibi görünsede, güvenlik sistemi daha güçlüdür. Windows sunucularda web sitesi kullanımlarında Microsoft Sql Verver kurulumu ve Mysql veritabanı kurulumlarını desteklemektedir. Linux işletim sistemlerinde Sql Server destekleri bulunmaktadır. Linux hosting Mysql veritabanı sistemini destekler. Büyük projelere baktığımızda bir bankanın serverı yada atm gibi düşünelim. Bu şekilde büyük ve profesyonel projelerde Sql server kullanmıştır. Denizbank tüm atm sistemlerinde sql serverı kullanmaktadır.

ASP.Net MVC3 ile pjax kullanımı

asp.net hosting
asp hosting

Asp Hosting

Asp hosting diğer adıyla Asp.Net hosting; yada Mvc hosting bir web sitesini çalıştırmak için şu özelliklerde olmalıdır.

Bu en üretmiş olduğunuz projenin hitap ettiği alana göre seçim yapabilirsiniz. Çok kullanıcı bekleyen web sitesinin değerleri yükseltmesi uygun olacaktır.

Asp.Net MVC ile Google Analytics API Kullanma

Bu özelliklerin dışında windows frameworkleri versiyonları gibi farklılarıkla dolayısı ile ekstra bağlantı özellikleri işin içerisine giriyor.

XML Servisleri

Php Desteği

Framework Versiyonları (2.0 – 4.X)

Access Server DB

MySql Server DB

Sql Server Db

Asp.net ile wordpress kontrollerine api erişim

Not: Bu hosting paketinde wordpress ve php her ne kadar çalışsa da, Linux hosting performansı ve gücünü sağlamadığı kesin.

  • asp
  • asp.net
  • mcv
  • linq
  • Entity Framework

Yukardaki tüm Microsoft desteğini sonuna kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerin hepsi proje gelişiminde kolaylık sağlanması için tasarlanmıştır. Özellik ile veritabanı bağlantı özelleri çok gelişmiştir. Hızlıca veritabanı bağlantısı şablonları kullanarak bağlantıları kaydedebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 


Ayrıca bknz.

Blockchain Facebook’un sonu olabilir mi?

Blockchain bir dizi endüstriyi sekteye uğratıyor. Sosyal medyayı en sona mı bırakıyor ? Blockchain Facebook’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.