Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Balık yağının cilde faydaları

Balık yağının cilde faydaları

Balık yağının cilde faydaları; Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri cilde yüksek oranda pürüzsüzlük sağlar ve bedeninizi en başından onarmaktadır. Bunlara ek olarak kışın elinizin altında yer alan önemli koruyucularınızdan olması gereklidir. Omega 3 yağ asitleri bilhassa kalp ve damar sağlığını güvenliğini sağlamaktadır, cildinizi parlaklaştırmaktadır. Başda egzama ve çoğu cilt rahatsızlığına önemli seviyeler de iyileştirmeyi sağlar. Bunlara ek olarak cildinizin sürekli nemli kalmasına imkân tanımaktadır.

Cilt Diyeti Yapmaya Hazır Mısınız?

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Ardıç Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

Akne gibi şeyler üzerinde de önem arz eden seviyelerde iyileştirici etkisi bulunmuş olduğu bilinen gerçekler arasında bulunmaktadır. Balığın cilde faydaları içerisinde cilt yaşlanmasına da bağlı şekilde gelişmekte olan cildinizdeki kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili olduğu bilinen balık yağı, bilhassa sedef benzeri deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanabilmek mümkündür. Bunlara ek olarak cilt çatlaklarını iyileştirme de, sakal dibi iltihaplarında ve uçuklarda son derece iyi etkiler sunmaktadır.


 

Cilt rengi nasıl açılır ?

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır

Balığın cilde faydaları

Balık yağı genelde soğuk denizlerde ve okyanuslarda yaşamakta olan yağlara sahip çeşitli balıkların karaciğerlerinden alınıyor. En aşırı yağ elde edilen balıklar da gene tuna, uskumru ve somon beraberinde levrek balıklarıdır. Balık yağından tam anlamıyla yararlanabilmek için vücut tarafınca sindirilebilmesi için tüketmekler beraberinde birlikte alınması önem arz eder. Aç karına tüketilen balık yağı gaz ve bulantılara sebep olabilir. Balık yağı gözaltına sürülürmü ? Evet sürülebilir. Ancak göz bebeği ile temasdan kaçınmalıyız. Balık tüketmeği de sevmiyorsanız ya da balık tüketme imkânınız katiyen bulunmuyorsa, balık yağı hapı  kullanabilirsiniz . Eğer maske yapacaksanız balık yağı hapı maskesi olarak da kullanmak mümkün.


Elma İle Yüzünüzü Güzelleştirin

Doğal yüz maskesi

Sivilce izlerini geçirin

Balık Yağı Beraberinde Maske

Balık yağı beraberinde cilt maskesi yapmak dilerseniz

1 tatlı kaşığı balık yağı,

1 çay bardağı çavdar,

1 çay bardağı gene yulaf unu,

1 çay bardağı bal,

1 tatlı kaşığı papatya çiçeği tozu

1 yumurta sarısı

Ekinezya bitkisinin faydaları

Evde Makyaj Nasıl Yapılır

Çikolatanın faydaları ve zararları

Maddeleri ile  bir maske yapabilirsiniz. Bunların hepsini bir cam kase içinde kıvama gelene kadar karıştırmalısınız. Yaklaşık şekilde 10 dakika bekledikten sonrasında cildinizi yıkayın. Yine cildinizdeki yağ oranı dengesizliği ve fazla sivilce orunları bulunmaktadır. Haftada 1 defa uygulayabileceğiniz yararlı balık yağı maskesinden yararlı olacaktır. Balık yağını aşırı daha değişik ürünler beraberinde karışım yapmak isterseniz önce uzmanlara danışmanız gereklidir.


Ayrıca bknz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ? Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.