Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Teknoloji / Bitcoin gold nedir

Bitcoin gold nedir

Bitcoin gold nedir bugün bu soruya yanıt vereceğiz. Bitcoin para birimininden ayrılarak bir çatallaşma yapılarak ne kadar bitcoin para biriminiz varsa bu para biriminden de aynı miktarda çatalaşma zamanında otomatik olarak verildi. Bunu yapan yazılımcılar ve borsa siteleri destekledikleri kadar bu yeni para birimini ücretsiz dağıttılar.

Şuanda bu para birimi yani bitcoin gold borsa sitelerinde alış ve satışlarına izin verilmektedir. Borsada olduğu gibi günlük artış ve inişleriyle bu para birimine sahip olmak mümkün.Yapmanız gereken şey binance adlı borsa sitesine üye olarak kimliğinizi doğrulatmanız ve hesaba para bitcoin göndermeniz gerekiyor. Tüm para birimilerini satın almak için elinizde bitcoin olması şart. Bu işlemi yapan Türkiye’de bir çok borsa sitesi var.

Her borsa sitesi her para birimini desteklemediğini bilmelisiniz. Stocks Exchange borsa siteside binance borsa sitesinde olmayan bir çok coini destekliyor. Bu ve bunun gibi bir çok borsa sitesi olmasına rağmen benim tavsiyem tabiki binance olacaktır. Japonya’da büyük bir şirketin oluşturduğu borsa sitesinin güvenlikleri çok iyi. Ayrıca siteye üye olduktan sonra diğer borsa sitelerindeki gibi size borsa sitesinin desteklediği tüm coinlere ait wallet yani cüzdan otomatik olarak oluşturuluyor. Para çekmek için witdraw para yatırmak için deposit bölümlerini kullanarak bitcoin gold alıp satabilirsiniz.

 

Bitcoin gold nedir Bitcoin gold fiyatları bugünlerde ortalama olarak 1300 dolar seviyesinde. 2018 yıl sonunda yaklaşık olarak 2500 – 3000 dolar seviyesinde olacağını size ufak bir tüyo ile belirtmek isterim.

 

Bitcoin Gold Wallet cüzdan nasıl alınır

bitcoin gold wallet almak için  https://bitcoingold.org/downloads/ sitesinde bilgisayarınızın türüne göre windows yada macintosh yada linux ise ilgili linkdeki dosyayı alıp bilgisayara kurmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey bir cüzdan oluşturduğunuzda size verilen seed yani tohum ana kelimenizi bir yere not etmeniz, akabininde verilen private key bölümünüde saklamanızda fayda var. Bilgisayarınız bozulursa bu sakladığınız private key ve tohum ile cüzdanınızı kurtarabilirsiniz. Aksi halde cüzdanda bulunan tüm coinleriniz kaybolacak paralarınıza erişemeyeceksiniz.

Her ihtimale karşı bu cüzdan programını yükledikten sonra üst menülerden backup almanız mümkün bu işlemide yaparak tüm hazırladığınız seed,private key ve backup dosyanızı bir klasöre koyup, rar ile sıkıştırmadan , en az 10 karakterli harf ve yazıdan olan şifre kombinasyonu ile yandex disk yada google drive üzerinde saklamanızı tavsiye ederim. Yanlızca bilgisayarda saklanan tüm dosyalar hard disk bozulması yada bunun gibi sorunlarda yok olabilmektedir.


Ayrıca bknz.

Facebook beni ne kadar biliyor ?

Facebook beni ne kadar biliyor ? Facebook haber kaynağınızda reklamlar sizin ilgilendiğiniz konular ile alakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.