Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Cildi güzelleştiren meyveler

Cildi güzelleştiren meyveler

Cildi güzelleştiren meyveler ;  Harika ve güzel bir cilde ve yüz hatlarına sahip olmanın sırrı, cildi güzelleştirmek için ne yapmalı sorusunun yanıtı elbette dengeli ve güzel bir şekilde beslenmekten geçer.  Günümüzde insanlar daha güzel bir cilde sahip olabilmek için çeşitli kozmetik ürünlere haddinden fazla paralar harcıyorlar. Bazı durumlarda botox ve diğer dolgu ürünlerini kullanmaktalar. Bunlara ek olarak çeşitli maskelerin faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Hatta öyle ki piyasaya bir göz atsanız yüz güzelleştirebilmek için yüzlerce maske tarifi görürsünüz. Peki bunlardan hangisini deneyeceksiniz ?
Balık yağının cilde faydaları

Ardıç Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

Elma İle Yüzünüzü Güzelleştirin

 

Sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın yolu maskelerden, ilaçlardan ve kozmetik ürünlerden mi geçiyor ? Tabi ki hayır. Cildin ve vücudun yaşlanması, strese, düzenli uyumaya, alkol sigara ve buna benzer zararlı şeyleri tüketmemek den geçiyor. Özellikle uyku saatleri çok önemli. Gece karaciğer enzimleri kendini yenilemek için faaliyet gösterirken biz uyumuyorsak işlevini tam olarak yerine getiremez. İç organlardan cildimiz ile en alakalı olanı ise karaciğer olarak bilinmektedir.

Cildi güzelleştiren formüller

Son derece güzel, hayranlık uyandıran bir cilde sahip olabilmenin yolu kesinlikle güzel beslenmekten ve düzenli uyumaktan geçer. Sadece beslenmenize dikkat ederek muazzam bir cilde, harika bir yüze sahip olabilirsiniz. Sizler cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almadıktan sonra yüzlerce ilacı kullansanız ne fayda? Biraz mantıklı olalım. Şimdi cildinizi birkaç ay içerisinde çevrenizdekiler tarafından da hayranlık duyulacak bir cilde çevireceğiz.

En Sağlıklı 50 Besin

Doğal yüz maskesi

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz


Güzel Bir Yüz İçin Meyveler

Güzel bir yüze, muazzam ötesi bir cilde sahip olabilmeniz için sıralayacağımız besinlere kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Cilt rengi nasıl açılır ?

cildi güzelleştiren vitaminler

Ananas: Bu meyve özellikle de cildiniz için paha biçilemez bir çeşit meyvedir. Genellikle sıcak bölgelerde büyüyen ananas cild sağlığı ve güzelliği açısından çok değerlidir. Ananas içerisinde kalsiyum, C ve B vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır.

B vitamini cildinizi tazeler, yeni cilt hücrelerinin oluşmasına büyük katkı sağlar. C vitamini de kolajen oluşumuna büyük oranda katkıo sağlamaktadır. Yine ananas içerisinde yer alan demir, cildinizin parlak ve ışıldak gözükebilmesine yol açar. Yine kalsiyum da cildinizi güzelleştirme konusunda oldukça etkilidir ayrıca saçlarınıza da büyük faydası vardır.

Cilt sorunları

Ananas içeriğinde yer alan bromelin, cildinizin kurumasını ve dökülmesini büyük oranda engellemektedir ve yine cildinizdeki kolajenlerin de zamanla hasar görmesine büyük oranda engel olmaktadır. Yine yaşlanma belirtilerini de ananas büyük oranda geciktirmektedir.

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır

Ahududu: Ahududu son derece lezzetli olan özellikle meyve dediğimizde akla ilk gelen meyvelerdendir. İçerisindeki bileşenler ise B1, B2, C ve A vitaminleridir. A vitamini açısından da cildinize çok faydalıdır. A vitamini cildinizin pürüzsüz, parlak ve son derece beslenmiş görünmesini sağlamaktadır ve C vitamini de hem kolajen açısından faydalıdır hem de cildinize sıkı bir görünüm sağlamaktadır.

Armut: Kış mevsimlerinde son derece rahat bir şekilde denk gelebileceğiniz armut ise içerisinde bulunan C vitamini ile beraber cildinizi güzel bir şekilde sıkılaştırmaktadır. Armut meyvesinde bulunan beta karoten bileşeni de yine yüzünüzün canlı görünebilmesine olanak sağlamaktadır.

Yine armut bir yönüyle de diğer meyvelere göre üstündür. İçerisinde yer alan alfa arbutin bileşeni cildinizdeki lekelerin oluşumlarını yok eder.

Doğal yüz maskesi

Hurma maskesi nasıl yapılır

Sivilce izlerini geçirin

Çilek: Yine bu meyve de günümüzde cilde faydası pek bilinmeyen meyvelerdendir. Nasıl bilinmiyor? Genellikle çilek maskelerde tercih edilmektedir. Halbuki maskeye katacağınız çileği tüketseniz daha çok faydasını görürsünüz. Çilek içerisinde greyfurttan bile daha çok C vitamini vardır ve bu fonksiyonu sayesinde cildinizdeki kırışıklık probleminin önüne geçer. Cildinizi temizler ve sivilce oluşmasını yok eder.


Ayrıca bknz.

Tüm Bankaların Faiz Oranları

Tüm Bankaların Faiz Oranları   QNB FinansBank 1.000 TL – 50.000 TL 6 – 48 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.