Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ?

Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden aldığı bütün besinler dışa vurmaktadır. O yüzden harika bir cilt için içeriden temizliğe başlamalıyız. İçeriden beslemeli, içeriden güçlendirmeliyiz. Cildi güzelleştiren vitaminler eksik alırsa hem yaşam kalitesi hemde cilt güzelliği etkilenir.  Işıltılı, güzel ve parlak bir yüz için tükettiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz.

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

 • Günlük meyve ihtiyacınızı giderin. Portakal, limon, mandalina, havuç ve benzeri meyveleri yüksek miktarlarda tüketmeye özen gösterin.
 • Günlük yediklerinizin içerisinde A ve C vitaminleri olmasına dikkat edin.
 • Balık ve domates tüketmeye, faydalı sebzeleri yemeye çalışın. Eğer yeme alışkanlığınızda bunlar yoksa bunların suyunu sıkarak içebilirsiniz.

Cilt rengi nasıl açılır ?

Çok önemli olan bir noktaya değinirsek günlük almış olduğunuz sebze ve meyvelerin, vitaminlerin yanı sıra su tüketimine özen gösterin. Işıltılı bir cilde ve  hakim olmak için günde en az 1.5 litre içme suyu tüketin. Hem cildinize yüksek oranlarda faydalıdır hem de saçlarınıza faydalıdır. Suyun faydaları saymakla bitmez sadece suyun içerisine bir damla limon damlatarak da ışıltılı bir deri için faydalı bir beslenme kürü sağlamış olursunuz. Cildi güzelleştiren yiyecekler için tuzlu ve asitli gıdalar tüketmeyiniz. Ayrıca cildimizi prüzsüz bir cilde sahip olmak için devamlı yüz bakımı ve maskesi yapmak gerekiyor.

Cilt sorunları

Cilt Tiplerine Göre Önemli Yüz Maskeleri

Hepinizin bildiği üzere her cilt tipi kesinlikle aynı değildir. Yağlı ciltler, kuru ciltler, karma ciltler niteliğinde bunları sıralayabiliriz. Işıltılı bir cilt olabilmesi için cilt tipinize göre ışıltı sağlayan yüz maskeleri hazırlamalısınız. Bu maskeler cilt tiplerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

ciltteki gözenekler nasıl kapatılır ?

Yağlı ciltler için yüz maskesi;

 • Bir çay kaşığı limon
 • Çay kaşığı zeytinyağı
 • Yumurta sarısı
 • Susam yağı

Yukarıda saymış olduğumuz besinleri bir kaseye koyarak karıştırmalısınız. Yağlı ciltler için limonun dozu arttırılabilir. Bu yüz maskesini her hafta bir sefer uyguladığınızda cildinizdeki kırışıklıklar azalacak, sarkmalar giderilecek, yüzünüzdeki yağ oranı oldukça azalacak ve ışıltılı hale gelecektir. Sivilcelere ve aknelere ne kadar iyi geldiğini söylememize gerek yok sanırım…

 

 

Kuru ciltler için maske; yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Badem yağı
 • Yumurta sarısı
 • Dört damla limon
 • Bal

Yukarıdaki malzemeleri kaba koyarak karıştırın. Karıştırma işlemi bitince on dakika boyunca dinlendirmelisiniz. Sonrasında yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 30 dakika bekleyin. Kuru ciltler için maske tarifimizdeki özellikle zeytinyağı ve bal tamamlayıcı etki gösterecek ve cildinizin ihtiyacı olanları karşılayacaktır. Kuru cildinize kesinlikle geleceğinden ve bu cilt tiplerinde oluşan çeşitli kurumaları, çatlamaları gidereceğinden ve ışıltı katacağından emin olabilirsiniz.

cilt kanseri belirtileri nelerdir ?

Karma ciltler için maske tarifi;

 • Kahve telvesi
 • Bal
 • Limon
 • Yumurta sarısı

Bu ürünleri bir araya getiriyor ve beklettikten sonra yüzümüze sürüyoruz. Bir süre sonra ılık su ile beraberinde yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maske cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak, beyazlatacak ve oldukça parlatacaktır. Ayrıca cildinizdeki gözenekleri de açacağından dolayı ışıltı katacağından hem de son derece faydalı olacağından emin olabilirsiniz. Yağlı ciltler için maske uyguladığımızda nasıl ki yüzümüzdeki yağı arındırıyor ve temizliyorsa bu maske de karma tipler için birebirdir. Bu saymış olduğumuz maskeler yağlı ciltlere, hem kuru yüzlere ekstra olarak karma tiplere en uygun maskelerdendir.


Ayrıca bknz.

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt bakımı yapıyorken esasta bakımları yaş aralıklarına göre uygulamanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse 20’li …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.