Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt bakımı yapıyorken esasta bakımları yaş aralıklarına göre uygulamanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse 20’li yaşlardaki cilt tipleri beraberinde 40’lı yaşlardaki cilt tipleri aynı olmadığı için haliyle bakımların da ayrılması gereklidir.

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır ?

Yaşa Göre Cilt Bakımı

İlk şekilde 20’li yaşlarda olan insanların ne şekilde bakım yapmaları gerektiğini anlatalım. Özellikle cinsiyet ayırmaksızın cilt bakımı erkek yada cilt bakımı bayan olsun, cildinizi her sabah ve akşam yıkamalısınız . bilhassa yüzünüzü sabun içermeyen temizleyiciler beraberinde yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Bunlara ek olarak cildinizi her temizledikten sonrasında gözeneklerinizi sıkılaştıracak tonik yazılımlısınız. Tonikler gözeneklerinizi daha da sıkılaştırır, cildinizin PH dengesine de önem arz eden ölçüde katkıda bulunur ve gene temizleyici ürünlerin kalan bazı sonları da önem arz eden ölçüde temizler. Temizleme prosedürlerinden sonrasında gene cildinizi iyi bir nemlendirici beraberinde nemlendirmeniz çok önemlidir. 25 yaşından sonra da göz çevrenizde görünen ince çizgilen silikleşmesi ve gene bu çizgilerin derinleşebilmeleri için göz çevresine özel kremler kullanmanız çok önemlidir.

Cilt lekeri nasıl geçer ?

 

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lu yaşlara sahip insanlar için cilt bakımına gelecek olursak; 20’li yaş Aralıklarında başlamış olduğunuz ilk bakımlara ek şekilde yavaş olarak göz çevresinde oluşabilecek bazı kırışıklıklara karşı önlemlerinizi almanız gerekiyor. Bu yaşlarda cilt daha çok yağlanmaktadır. Ayrıca mutlaka lakin cildiniz yağlı ise yağsız ürünleri kullanmalısınız. Uyandığınız sürelerde lakin gözleriniz de şişme bulunmaktadır ise çay beraberinde kompres yapın ya da gene salatalık dilimleri beraberinde gözlerinizi dinlendirebilirsiniz.

 

Cilt rengi nasıl açılır ?

 

40’lı Yaşlarda Bakım

40’lı yaşlara özel bakım; Yüzünüzü bazı temizleyici sütler beraberinde dairesel hareketler beraberinde kompres yapmanız gerekiyor. Yine nemli bir pamuk beraberinde cildinize baskı yapmanız gerekiyor ve sonunda tonik beraberinde cildinizi durulayabilirsiniz. Nemini kaybetmiş olan ciltlerde bazı çizgilerin artıyor bulunması bu çizgilerin hızlanacağı anlamına da gelebilir. Bu sebepten kesinlikle nemlendiriciler kullanmalısınız ki cildinizdeki kırışıklıklar aşırı daha geç oluşsunlar.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Yine her yaş itibari beraberinde uygulanabilecek bakım tekniklerine gelirsek; Boynunuzda gıdı oluşmaması için boynunuzu hep gergin tutmayı unutmayın. Cildinizdeki kurulukları da giderebilmek için yıkandığınız takdirde yağlı krem beraberinde bedeninizin her köşesini nemlendirmeniz çok önemlidir. Cildinizdeki sarkmaları önlemek için kesinlikle egzersizler yapmanız gerekiyor. Uzun egzersizlere de takdirde ayırmak istememekteyseniz mutlaka en azından bir yürüyüş yapın.

 

 

Cilt kanseri


Ayrıca bknz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ? Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.