Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Cilt lekeleri nasıl geçer: Lekelerin en çok sebeplerinden bazıları güneş lekeleri, ergenlik dönemindeki sivilceler gibi cildimizi tahriş edip lekeler bırakmaktadır.

Sivilce lekeleri nasıl geçer ?

30 lu 40 yaşlarda bu lekeler cildimizde artmaya başlar. Yanaklarımız, omuz, kollar, alın, burun gibi yerlerimiz en çok güneş gören yerlerimiz olduğu için leke  bırakma sorunu ön plana çıkar.

Sivilce izleri tedavisi

Cilt lekeleri nasıl geçer incelerken bilmeniz gereken diğer bir durum çoğu lekeler çoğunluğu zararsızdır. Ama yüzümüzde ve birçok yerimizde oluştuğu için rahatsız edici bir durum teşkil etmektedir. Çünkü çoğu insanlar pürüzsüz bir cilt de sahip olmak ister. Bu tür lekelerden kurtulmak istemesinde önemlidir. Güneş lekeleri her yaştan kişinin cildi etkileyebiliyor. Güneşin dışında vitamin eksikliği, stres, gibi faktörlerde ciltte lekelenme durumunu meydana getiriyor. Çoğu insanda bu lekeler takıntı halini gelebiliyor.

 

Cilt lekeleri nasıl geçer 3

Yüzdeki lekeler nasıl geçer ?  lekelerden kurtulmakta pek çabuk olacak kolay bir iş değil. Kişiler bu lekelerden kurtulmak için pek çok kozmetik ürün denemekte bu ürünler genellikle kimyasal içerikli olduğu için, cildin yıpranmasına ve tahriş olmasına neden olabiliyor.

Cilt lekeleri nasıl geçer

Cilt lekeleri nasıl geçer bitkisel tedavileri

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır ?

Limon suyu özellikle cildi temizleme, yumuşatma özelliği mevcuttur. Örneğin sıkmış olduğunuz limon suyunu cildinizde bulunan lekelere uygulayabilirsiniz.20 30 dakika bekletin. Günde 2 defa 1.5 ay boyunca tekrarlayın. Hassas ciltler için limonu su ile inceltebilirsiniz. Limon suyu hassas ciltte kızarıklık, yanma kaşıntı gibi durumlara yol açabilir.

Yüzdeki lekeler nasıl gider ?

Elma sirkesi ise cilt problemleri ve cilt lekeleri olmak üzere önerilen doğal ürünlerden biridir. Kahverengi lekelerin kaybolmasında, etkili olduğu belirtilmiştir. Elma sirkesinin ciltte yapacağı tahriş durumunda, limonda olduğu gibi su ile birlikte sirkeyle aynı miktarda su ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Batma, yanma, gibi etkilerden korunursunuz.

 

Kırmızı soğan ise ciltteki lekeler kızarıklar için, etkili bir çözüm olarak uygulanabilir. Kırmızı soğanın suyunu lekelere uygulayabilirsiniz. Cilt lekelerine iyi gelen vitaminler ise  özellikle E Vitamini birçok cilt ürünü için yapılan ana malzemelerden biridir. Çok güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Hücrelerin yaşlanma sürecini yavaşlatır. Bağışıklık sistemine etki ederek ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ciddi lekelerine cilt rengi ile ilgili sorunlara E vitamini yağı önemli bir destektir.

 

Çinko cildi canlandırmada etkili  bir mineraldir. Leke oluşumunun önüne geçerek bağışıklık sistemini de güçlendirir. Cildin yıpranma sürecini yavaşlatabilecek güçlü bir antioksidandır. B2 vitamini eksikliği varsa kahverengi lekeler ortaya çıkabilir olan lekeler ise daha da kötüleşe bilir. Sebzeler ve süt ürünleri dışında çeşitli vitamin destekleri aracılığıyla da alınabilir. Cilt lekeleri ne karşı doğal ve bitkisel çözümlerin etkili olmaları için sabırlı olmak ve uzun zaman alacak günler içinde beklemek gerekmektedir.

 Cilt lekeleri nasıl geçer evde deneyebiliriz

Cilt lekeleri nasıl geçer2

Yoğurt laktik asit içerir. Kahverengi lekelerin  giderilmesinde en etkili çözümdür. Yoğurt uygulamasını sık sık yaptığımız takdirde kahverengi lekelerin yavaş yavaş kaybolduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca yoğurdun bir faydası da ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde faydalı olacaktır. Portakal suyu da limon suyu gibi cilt rengimizi dengeler ve cildimize canlılık katar.

Aloe vera  bitkisinden yapılan jeller, cilt rengini ayarlamak ve koyu cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılmaktadır.  Aloe vera jel tüm cilt tipleri için uygundur. Kahverengi ciddi lekeleri için bitkisel çözümler oldukça fazladır. Cilt lekeleri için kimyasal ürünlerden kaçının doğal ve bitkisel kremler kullanmakta fayda vardır. Cilt lekeleri nasıl geçer uzmanlar danışarak bu sorunlardan mutlaka kurtulabiliriz. Son çare olarak lazerli tedavi yapılabilir. Ancak lazer ile yakma en son tercih edilebilecek özelliktir.Doktora danışılarak yapılır.Cilt özellikleri ve yakma derecesi belirlenerek cildinizin uyumu raporu lazer tedavi merkezlerine gönderilerek tedavi süreci başlar.

 

 


Ayrıca bknz.

Elma İle Yüzünüzü Güzelleştirin

 Cildiniz açısından son derece faydalı olan elma özellikle günde bir adet tüketilmelidir. Bu kürümüzün diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.