Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt rengi nasıl açılır ?

Cilt rengi nasıl açılır ?

Cilt rengi nasıl açılır doğal çözümler. Cildin koyu olması ve donuklaşmasının arkasında pek çok neden olabilir. Güneş, hava kirliliği, sağlık durumu, kuru cilt stres dengesiz beslenme yaşam tarzı ve kozmetik ürünlerin sürekli kullanımı bu nedenlerin oluşumunu tetikler. Birçok insan cilt rengini açmak için birçok çözüm aramaktadır. Piyasadaki cilt açıcı kremler ve losyonlar kullanmaktadır. Bu tür ürünler kimyasal içerikli olduğu için cilde zarar ve tahriş verebilir. Cilt rengini açmak için bitkisel ve doğal çözümler uygulayabilirsiniz.

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır ? Okumak için tıklayınız.

 

ten rengini açmak için kesin çözüm

cilt rengi nasıl açılır

 Cilt rengi nasıl açılır bitkisel çözümler

Yoğurt ile cilt beyazlatma yoğurt ve süt gibi bileşikler sayesinde artma özellikleri gösterir. Laktik asit içeren yoğurt oldukça etkilidir. Tüm cilt tipleri için de uygundur. Yoğurdu cildimiz  üzerine hafifçe sürerek masaj yaparak ovalanır.5  10 dakika sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Bu işlemi günde bir veya iki kez deneyin. Bir çorba kaşığı yoğurt yarım çorba kaşığı bal ile karışım yaparak yüz burun üzerine uygulayın. 15 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın rengini açmak ve geliştirmek için her gün uygulayabileceğiniz bir karışımdır.

Portakal da bol miktarda c vitamini  içerdiği için cilt bakımında da kullanılır. Cilt rengi nasıl açılır  diye düşünmeden yapamayanlar için rengini hafifletir ve açma özelliği de içerir. Düzenli tüketilen portakal suyu cildin elastik yapısını korur ve cildin kararmasını engeller. Rengimizi açmak için portakal iki türde kullanılmalıdır.Yarım bardak portakal suyu ve bir tutam zerdeçal karıştırarak hamur haline getirilir. Bu hamuru yatmadan yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Sabahleyin yüz ve boyun bölgesi yıkandıktan sonra genellikle bu işlemi her gün tekrar edebilirsiniz. Kurutulmuş portakal kabuğu da toz haline getirilerek, bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılır. Elde edilen hamur cildi uygulanır ve ciddi üzerinde 15 ile 20 dakikaya bırakılır. Ardından ılık su ile durulama yapılır. Bu karışımı da haftada iki veya üç kez uygulayabilirsiniz.

cilt rengi nasıl açılır 2

Doğal yollarla cilt rengi nasıl açılır

Pirinç unu da cilt rengini açmaya yardımcı olan bir çözümdür. Cilt rengi nasıl açılır  aynı zamanda  nasıl sağlıklı kalmasına yardımcı olur.Pirinç unu bu istekleriniz için top 3 de. Yararlı maddeler içerir. Cilt de oluşan yağı emerek cildin yapısını korur. Pirinç unu az miktarda su ile karıştırılarak hamur haline getirilir ve hamur haline gelen çözümü yüz el ve ayaklar üzerinde uygulanır. Ciddi kurduktan sonra yıkanmalıdır.  Bal bir taraftan cildi nemlendirirken bir taraftan da rengini açmaya yardımcı olur cilt üzerine uygulanan bal 5 – 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Yapılan bu uygulama ölü deri hücrelerini derimizden atar ve cildimizin parlak bir cilt yapısı oluşturur. Bu uygulamayı günde bir kez denemekte fayda vardır.

Bir çay kaşığı bal biraz limon suyu bir çorba kaşı süt tozu ve yarım çay kaşı badem yağı ile karıştırılır. Cilde hafif bir şekilde uygulanır. 20 dakika cildimizde  bekledikten sonra suyla yıkanır. Cildimiz renk açımına uğrayacaktır bu karışımı her gün yapabilir cildimizi açmak istediğimiz bölümlerine uygulayabilirsiniz.

 

Cilt rengini nasıl açılır bitkisel çözüm

Limon içerdiği yüksek miktarda C vitamini ile hücrelerin büyümesini teşvik eder. Cildiniz için doğal bir beyazlatma olarak kullanılabilir. Limon bir taraftan da dik için yararlı anti oksidanlar içermektedir. Taze sıkılan limon suyu pamuk ile doğrudan yüze uygulanır. Limon suyu ciddi en az yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.  Bu işlemi günde bir kez deneyebilirsiniz.

Sıkılmış çeyrek limon suyunu bir tatlı kaşı zerdeçal tozu ve domates suyu ile karıştırılarak hamur haline getirilir. Bu hamur cilt üzerine yapıştırılır. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanır. Günde bir kez yapılmasında fayda vardır. Eğer ciddi açık bir yara varsa limon suyu kullanılmamalıdır.  Çünkü acıya neden olabilir.

 

Aloe Vera jeli soğutma etkisi ile yeni deri hücrelerin çıkmasını sağlar hasarlı olan dokularını tedavisine yardımcı olur. Aloe vera cilt beyazlatmak için de kullanılabilinir. Aloe Vera yaprağının içindeki can çıkarılarak doğrudan cildi uygulanır yarım saat süreyle cilde bırakılır ve çıkarıldıktan sonra ılık su ile yıkanır. 15 Günde bir kez bu işlem uygulanabilir. Cildin yumuşamasını ve parlak bir görünüme girmesini sağlar. Cilde tatbik edilerek kuruması  beklenir. Daha sonra cilt ılık su ile yıkanır. Bu işlem cilde güzel bir canlılık verir.

Zerdeçal cilt bakımında da kullanılmaktadır. Melanin üretimine yardımcı olur. Antioksidan ve antiseptik özellikleri vardır. Zerdeçal tozu ve süt kaymağı hamur haline geldikten sonra cilt üzerine uygulanır. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır devamlı kullanıldığında cilt rengini açtığı görülebilir.

 

 


Ayrıca bknz.

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt bakımı yapıyorken esasta bakımları yaş aralıklarına göre uygulamanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse 20’li …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.