Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt sorunları

Cilt sorunları

Cilt sorunları tedavisi: Ergenlik döneminde çıkmaya başlayan ve devam eden sivilceler çoğu zaman izlere sebep olur. En kötü seneryo ise cilt kanseri hastalığıdır. Bu izler insanlar da en az seviyedeyken kimi insanlarda da çok fazladır. Bazı durumlarda cilt sorunları karaciğer problemlerinden kaynaklanabilir. Bu durum genellikle sosyal hayatımızda olumsuz yönde etki bırakır. Sivilce izleri sivilcelerin çıktığı stresli günlerde ve erken dönemlerde çıkan sivilceler oynanması sonucu oluşmaktadır. Cilt sorunları dahilindeki sivilceleri sıkmak veya patlatmak cilde yapısına da büyük oranda zarar verir. Cilt yeteri kadar kendini toplayamaz ve sivilce izleri cilt üzerinde ki yerini alır.

 

Ciltdeki gözenekler nasıl kapatılır ?

Sivilce izlerini azaltmak hem doğal yönden ve de medikal yöntemler bulunmaktadır. Sivilce izlerinden doğal olarak kurtulabilmek için ev ortamında sivilceler için maskeler hazırlayabiliriz. Cilt sorunları cildimiz bazen havanın kötü nedenleri stresli yaşam, bazen de uygulanan tedaviler sonucu sivilceler çıkabilir. Sivilceleri patlatmak yapılan yanlışlardan bir  tanesidir. Sebebi ise cilt de sıkarak yaptığımız bu durum patlayan sivilcenin iltihaplarını cildimizin diğer taraflarında sıçratması olacaktır.

cilt sorunlari 1

Sivilce lekeleri nasıl geçer ?

Sivilceleri cilt de iğne ve benzeri çizimlerle delmek cilt dokusunda tahribat yapacağından son derece tehlikeli ve sağlıksızdır. Sivilcenin geçmemesi ve ilerlemesi durumunda doktora göstermek önemlidir. Cilt sorunları rahatsızlığında verilen ilaçların kullanılması  da çok önemlidir. Kendi başımıza bilmeden uygulayabileceğimiz tedaviler yanlış sonuçlar doğurabilir. İleri seviyede gelişmiş olan sivilce tedavisi zor ve uzun bir zaman alabilir.

Sivilce izleri tedavisi

Başlıca Cilt Sorunları:

Cilt sorunları : Ciltte aşırı kuruluk, soyunma, pul pul dökülme, kaşıntı gibi rahatsız edici durumlar olabilir. Bu gibi rahatsız edici durumlar karşısında doktor tarafından verilen ilaçlar kullanılması çok önemlidir, Özellikle yağlı ciltlerde çıkma durumu çok olduğundan mutlaka doktor tedavisi görmek gerekir. İlerleyen yaşlarda cilt lekelenme ve dokusunun pürüzsüzlüğünü kaybetmesi şeklinde ortaya çıkabilir. Eğer sivilceler ağrılı veya iltihaplıysa mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Tıbbi  yöntemlerle tedavi edilmelidir. İlerleyen aşırı seviyeye ulaşmış sivilceler için estetik tedavilerde mümkündür. Bu tür tedaviler cildi aşırı derecede deformasyona uğramış ve geri dönüşü olmayan ciddi izler taşıyan hastalarda uygulanan bir işlem türüdür.

Sivilce izleri yok eden maske tarifleri

cilt sorunları 3

Bu durumdan dolayı ileri seviyede olan sivilceleri mutlaka bir cilt  doktoruna göstermek de fayda vardır. Sivilce tedavisi ciddi durumlarda uzun sürebiliyor. Bu yüzden sabırlı olmak, en lazım olan görevdir. Tedavi başarıyla sonuçlandığında, hayatlarının diğer bölümlerinde bu sorunu yaşamazlar. Sivilceler ergenlik çağından ileri yaşlara kadar olan dönemde insanın hayatını bir davranışlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Sivilce tedavisi uzman bir doktor tarafından yapılmazsa da büyük sorunlara sebebiyet verir sivilce genellikle kişilerdi 14 veya 20 yaş arasında görülen bir deri hastalığı olarak tanımlanmıştır. Aslında bir bakıma da ergenlik dönemi ile başlayan hormonsal değişiklikler ciltte yağlanma gibi sebepler sivilcelerin siyah noktaları ve aknelerin meydana gelmesine sebebiyet verir.

 

cilt sorunları

cilt problemleri bitkisel tedavi

Cilt ile ilgili sorunlarda Aloe Vera en iyi bitkilerden biridir. Cildimizde sivilce ve akne  olduğunda başvurabileceğimiz doğal çarelerden biridir. Kekik için cilt üzerindeki, faydalarına dair yapılan araştırmalarda, bu baharatın akne bakterisi yok etmede oldukça etkili olduğu iyileştirici ve antiseptik özellikleri olduğu görülmüştür. Esansiyel yağlar, akneye neden olan bakterilerle savaşma gücüne sahiptir. En çok önerilen yağların başında antiseptik ve dezenfektan özellikleriyle, Lavanta yağı ve Gül yağıdır. Akne sorunu için önerilen bitkiler her cilt için uygun olmayabilir. Cildinize uyguladığınız bitkiler alerjik bir reaksiyon gösteriyorsa, uygulamaya hemen son vermek gerekir. Bunun nedenleri ve ne seviyede belli olduğu gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak bitkisel reçetelerin yetersiz kaldığı durumlarda bir cilt uzmanına görmek gerekmektedir.

 

 


Ayrıca bknz.

Doğal yüz maskesi

Doğal yüz maskesi ve ev yapımı yüz maskelerini hazırlamak son derece eğlenceli ve yine son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.