Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Sağlık / Doğal İlaçlar / Diyabete ne iyi gelir

Diyabete ne iyi gelir

Diyabete ne iyi gelir ? Diyabet çok yaygın bir sağlık sorunudur. Ana sebebi kanda glikoz düzeyinin dengesiz oluşu ve yeterli insülin üretilmemesidir. İki farklı tip diyabet hastalığı görülür. Diyabeti bağlı olarak aşırı kilo alımı ve obezite riski olasılıklar arasındadır. Tedavi ihmal etmeden hemen başlanmalıdır. Doktorun yanı sıra iyi bir diyetisyene de gözükmek önemlidir. Kandaki şeker oranını kontrol altında tutmak için diyabet tedavisini yanı sıra bazı doğal bitkisel ürünler de denebilir.

Diyabete ne iyi gelir 2

 

Diyabeti olanlar için önerileri okumalısınız.

 Diyabete ne iyi gelir bitkisel çözümler

Acı kavun: Diyabete ne iyi gelir diye düşünürsek Acı kavun kanda bulunan glikoz seviyesini düşürücü etkisi sebebiyle şeker hastalığını kontrol etmek için yardımcı olur. Vücudun belirli organ ya da dokularına gerekli olan şekeri sağlar. Bir taraftan da pankreasın insülin salgılamasını arttıran acı kavun insülin direnci bir de dengeler acı kavun suyu her sabah aç karnına içilir. Günlük beslenme düzeni içinde acı kavun tüketilebilirsiniz.

Toz Tarçın: Diyabete ne iyi gelir tabiki Toz tarçın uyarıcı etkisi insülin faaliyetini geliştirir. Kandaki şeker seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Bio aktif bileşenler içeren tarçın şeker hastalığının oluşma riskini minimum seviyeye indirir. Karaciğer sorunları yaşayan diyabet hastaları dikkatli kullanmalıdır. Bir bardak ılık su ya bir çay kaşığı tarçın eklenerek karıştırılır. Bu karışımı her gün kullanabilirsiniz.

Çemen Otu: Diyabete ne iyi gelir ; Çemen otu şeker hastaları tarafından kullanılmaktadır. Glikoz ve düşük kan şekeri durumları için kullanılır. Çok miktarda lif içerir. Karbonhidrat şeker emilimini yavaşlatır. Çemen otu tohumu iki yemek kaşı kadar akşamdan suda ıslatıyoruz. Bu suyu sabah aç karına tohumlar ile birlikte içilmelidir. Bu karışım glikoz seviyesini korur. Birkaç ay düzenli olarak kullanılır.

Şeker Hastalığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Şeker hastalığına ne iyi gelir

Hint Bektaşi Üzümü: Hint bektaşi üzümü  C vitamini açısından zengin bir besindir. Pankreasın düzgün çalışmasına yol açar. Hint Bektaşi üzümünü çekirdekleri çıkarılarak ince bir hamur haline gelene kadar ezilir. Hamur suyunu atmak için bir bez içerisine konan üzümler sıkılır ve bu sudan bir çorba kaşığı kadar alınır. Bir bardak suya eklenerek karıştırılır. Bu karışımı yaptıktan sonra her gün bir bardak aç karnına içilir. Şeker seviyesini kontrol altına almaya yardımcı olur. Siyah erik aynı zamanda kan ve damarlarda şeker seviyesini azaltmaya yardımcı olur. Kurutulmuş siyah erik toz haline getirilerek günde 1 kaşık bir bardak su ile içilir.

Mango Yaprakları: Diyabete ne iyi gelir ; Mango yaprakları kandaki insülin seviyesini düzenleyerek şeker hastalığında tedaviye yardımcı olur. Bir bardak suya 10 ile 15 adet Mango yaprak konarak bir gece bekletilir. Sabah süzülerek içilir.

Köri Yaprakları: Diyabete ne iyi gelir ;Köri yaprakları anti diyabetik özellikleri ile şeker hastalığını kontrol altına almayı da oldukça faydalıdır. Köri yaprakları nişasta içeriğiyle diyabette ki glikoz oranlarını dengeler. Gün içinde beş veya 10 adet taze Köri yaprağı çiğnenmelidir. Köri yaprakları kolesterol düzeylerini ve obezite azaltmaya faydalı olur.

GUAVA: C vitamini ve açısından oldukça zengin bir besin olan GUAVA tropik bir meyvedir. Kandaki şekeri düzenlemeye yardımcı olur. Şeker hastaları için etkili bir besindir. Cilt sağlığına da faydası vardır. Çok tüketilmemelidir. Diyabet hastası olanların su tüketimi diyabet hastaları açısından oldukça önemlidir.

Sağlıklı Beslenmek neler yapmalıyız ?

 

Diyabete ne iyi gelir – Diyabet tedavisi

Diyabete ne iyi gelir

Yeterli miktarda su alımı yüksek kan şekeri seviyeleri kontrol altına alır. Su yüksek şeker durumunda kanı glikozite eder. Her gün iki veya 2.50 litre su tüketilmelidir. Düzenli ve yeterli miktarda alınan su birçok hastalıkların oluşma riskini azaltacaktır. Sağlıklı yüksek kan şekeri kontrolü için güneş ışığı ve su önemli faktördür. Şeker hastalığı tek başına tehlikeli bir hastalık olmasa da dikkat edilmediğinde başka komplikasyonlara sebep olabilir. Kişinin tüm vücudunu etkileyen hastalık olan diyabet üstünde durulması gereken bir sağlık sorunudur. Doktora gidilmeli kandaki şeker oranı dikkate alınmalıdır.

Doktorların ve diyetisyenlerin verdiği beslenme düzenine uyulmalıdır. Diyabete ne iyi gelir diye özetlemek gerekirse diyet ve ilaç kullanımı tedavilerin yanı sıra bitkisel ve doğal çözümler de denenebilir. Bitkisel çözümlerle alakalı durumları doktora danışarak da kullanmakta faydası olacaktır. Diyabet rahatsızlığı olan kişiler beslenme düzenim yanı sıra sosyal hayatlarında bazı değişiklikler yapmalıdır. Kilo alma durumunu attıran diyabet için düzenli spor ve egzersizler yapılmalıdır. Yüzme en önemli egzersizlerden biridir vücutta bulunan tüm kaslarım çalışması durumu daha kolay hareketler ile kilo kontrolü de sağlanmış olacaktır.

 

 


Ayrıca bknz.

Gıdı sarkması nasıl giderilir?

  Gıdı sarkması nasıl giderilir? Gıdı sarkması ile çenenin alt kısmında bir sarkma oluşur. Rahatsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.