Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Bilgisayar / Dns Adresi Değiştirme yasaklı sitelere giriş

Dns Adresi Değiştirme yasaklı sitelere giriş

Dns Adresi Değiştirme

Dns Adresi Değiştirme

Dns Adresi Değiştirme
Ülkemizde yeni bir karar olarak Youtube adlı video erişim sitesine giriş hakkı elimizden alınmıştır. Bu kararın ne zaman kalkacağı ise hiç belli değildir.Ulusal bir video izleme, müzik dinleme, müzik indirme, film izleme, güncel haberleri izleyip dinleme olanağını bize en iyi şekilde sunan Youtube şuanda tamamen kapanmıştır. Bu karar en çok yasak sitelere giriş sitelerine yaramıştır. Herkes yasaklı sitelerden girmeye çalışıyor fakat hem yavaş hem de bilgisayara çokça virüsü bilgisayarınıza bulaştırma gibi bir sorun yaratmaktadır.

3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine de bu karar tebliğ edildi. Ne mobil olarak nede bilgisayar başında bizlere Youtube adlı siteye girme imkanı bırakmayan durumlara karşı bir yol bulduk ve bunu sizlere sunduk. Yapmanız gereken tek şey DNS ayarlarını değiştirmektir. En güvenli ve en hızlı yolu DNS ayarlarıdır çünkü bilgisayarınız tüm yasaklı sitelere girebilecek hem de virüs ya da yavaşlama veya Youtube adlı sitenin yavaş çalışması gibi durumları ise söz konusu olarak bulundurmamaktadır.Bu sebeple dns adresi değiştirdiğimiz , yani kullandığımız sunucunun temiz ve bilgisayara zarar vermemesi için dikkatli olmanız gerekiyor.Bu sebeple suç şebekelerinin hacking için kullandığı bir servera denk gelmeniz bile mümkün.Buda polisin bir gün kapınızı çalarak sizin bu suç şebekesine ne kadar ortak olduğunuzu sorgulayacaktır.

Yanlızca basit vpn ve yasaklı sitelere giriş için işlemlerini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Şimdi Youtube’a girmenin yolunu adım adım izleyeceğiz.

DNS NASIL DEĞİŞTİRİLEBİLİR?

Dns Adresi Değiştirme için masaüstünden
Başlat/ Ayarlar / Denetim Masası menü üstünde girerek ağ bağlantısına tıklayarak yerel ağ bağlantısına tıklayarak açılan pencerede özellikler butonuna basın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayarak açılan pencerede Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan bölümünü işaretleyerek aşağıda ki IP numaralarını giriniz.

yasaklı sitelere giriş

195.46.39.39
195.46.39.40
Eğer hala Youtube’a giremiyorsanız, bunun nedeni internet sürümünüzde ki çerezlerdir. Bunu da eğer hangi sürümü kullanıyorsanız (CHROME, FİREFOX, YANDEX, EXPLORER,) ayarlarında çerezleri sil butonuna tıklayın sonra tekrar deneyin bu sefer gireceksiniz.

Dns Adresi Değiştirme 2

Dns Adresi Değiştirme 3

yasaklı sitelere giriş

yasaklı sitelere giriş 5

yasaklı sitelere giriş 6Dns Adresi Değiştirme

yasaklı sitelere giriş 7

Dns Adresi Değiştirme 8


Ayrıca bknz.

Yeni e-posta hesabı nasıl oluşturulur?

Yeni e-posta hesabı nasıl oluşturulur bunu gerçekleştirebilmek için 2 yolumuz var. 1- Ücretsiz e-posta hesabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.