Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Doğal yüz maskesi

Doğal yüz maskesi

Doğal yüz maskesi ve ev yapımı yüz maskelerini hazırlamak son derece eğlenceli ve yine son derece ekonomiktir. Yüz maskeleri evde yapılan kolay ve ekonomik olduğundan yüz temizleyici maske yapımı en çok bayanlar tarafından tercih ediliyor.Bunlara ek olarak içermiş oldukları doğal yüz maskelerini kullanıyorken kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Ayrıca her cilt tiplerine uygun olan çeşitli cilt maskeleri formülleri de bulunmaktadır. Fakat biz size bu yazımızda doğal yüz bakım maskesi olarak muz, bal ve yoğurt ile yüz maskesi hazırlamaktan bahsedeceğiz. Bal ve yoğurttan oluşan maske oldukça etkilidir. Bal oldukça antiseptik bir gıdadır ve gözeneklerini sıkılaştırmaktadır. Muz ise besin değeri son derece yüksek olan bir gıdadır ve cildinizi beslemektedir. Yoğurt ise içermiş olduğu laktik asit ile cildin düzenlenmesini, ciltte oluşan kabarma veya tahriş var ise görünümlerinin azalmalarını sağlamakta ve cildinizi yumuşatmaktadır.

Güçlü saçlar için yumurta ile maske


Ayva çekirdeği ile mucizevi maskeler

Doğal Maske Malzemelerimiz Neler?

Bu malzemeleri doğru bir biçimde bir araya getirebilirsiniz. Doğal maske yapmayı bu malzemeleri bir araya getirerek başarabilirseniz haftada bir veya iki sefer kullanabilir ve cildinizi istediğiniz görünümüne kavuşturabilirsiniz. Şimdi ise maskenin yapımına geçebiliriz. Öncelik olarak maske için gerekmekte olan malzemelerden bahsedelim. Unutmayın ki belirli bir orana göre hazırlayacağınız karışımlardan iyi sonuçlar elde edersiniz. Yarım olgun muz, bir çorba kaşığı da bal, iki çorba kaşığı olarak tatlandırılmamış, şekersiz olan sade yoğurt maske için yeterlidir.

Hurma maskesi nasıl yapılır ?

Sivilce ve izleri yok eden maske tarifleri

Malzemelerin Hazırlanışı

Muzun kabuğunu soyun ve ikiye ayırın. Bir yarısını karıştırma kabına yerleştirin ve kremsi bir kıvama gelinceye kadar onu ezebilirsiniz. Olgunlaşmış olan muz kullandığınızdan emin olmalısınız. Bunun nedeni ise olgun olmayan muzun kolay olarak ezilemiyor olmasıdır. Çünkü son derece sert olur. Tatlandırılmamış sade yoğurdu da iyi bir şekilde karıştırmalısınız ve iki çorba kaşığı olarak muza ekleyin. İkisi de oldukça iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Herhangi bir çeşit katkısı bulunmayan baldan bir çorba kaşığı alarak muz ve yoğurtan oluşan karışımın içerisine ekleyin.

Cilt diyeti yapmaya hazır mısınız ?

Hazırlamış olduğunuz karışım iyi bir şekilde karıştıktan sonra ve iyi kıvama geldikten sonra kullanıma hazırdır. Bu maskeyi yüzünüze eşit dağıtmalısınız. Fakat göz çevrenize sürmeyin. 20 – 25 dakika kadar bekletip soğuk su beraberinde yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü kuruladıktan sonra işlemi bitirmiş olursunuz. Yine oldukça genç görünmek istiyorsanız mutlaka bol su tüketmelisiniz.

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır


Ayrıca bknz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ? Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.