Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Teknoloji / Dünyanın en pahalı alan adı

Dünyanın en pahalı alan adı

Dünyanın en pahalı alan adı Voice.com. 30 Milyon dolara satılan bu alan adını Block.one satın aldı.

Block.one kimdir ?

Block.one firması aslında kripto para piyasasından tanınabilir değerli bir para biriminin sahibi. Bu kripto paranın adı EOS. Bu alan adını almalarındaki amaç piyasada her ne kadar Facebook‘un yeni çıkaracağı para birimi Hydra olsada ona rakip olacakmış gibi görünüp aslında diğer para birimlerine karşı avantajlı olmak için satın alındı. Bilindiği gibi çıtayı yüksek tutup, en kötü diğerlerinden çok daha avantajlı duruma geçebilmek gibi bir strateji ile hareket ediyorlar.

Şu günlerde Bitcoin (BTC) fiyatı 12.500 $ civarında. Bu para yaklaşık 1 ay önce 3.000 $ civarında idi. Facebook , Ebay , Visa gibi firmaların facebookun çıkaracağı kripto parayı destekleme kararı aldıktan sonra bitcoin fiyatları bu civara geldi. Daha da artmaya devam edecek. Bu fiyat yakın zamanda 2019 yıl sonuna kadar 20.000 $ üzerine çıkabileceği konuşuluyor.

Kripto para piyasasındaki fiyatlar bu kadar hızlı ilerlerken bu yatırımı yapmak mantıklı duruyor. EOS yatırımcılarından topladığı parayı tekrar gelişime yatırması harika bir plan.


Ayrıca bknz.

Blockchain Facebook’un sonu olabilir mi?

Blockchain bir dizi endüstriyi sekteye uğratıyor. Sosyal medyayı en sona mı bırakıyor ? Blockchain Facebook’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.