Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Elma İle Yüzünüzü Güzelleştirin

Elma İle Yüzünüzü Güzelleştirin

 Cildiniz açısından son derece faydalı olan elma özellikle günde bir adet tüketilmelidir. Bu kürümüzün diğer bir adı ; 1 günde bebek gibi cilt için tamamen etkili yüz güzelliği için doğal yöntemler barındırarak meyve ve sebze içeriklidir. Ayrıca dişleriniz için de çok faydalıdır.

Ciltteki gözenekler nasıl kapatılır ?

Cilt Diyeti Yapmaya Hazır Mısınız?

Cilt lekeleri nasıl geçer ?

Cilt rengi nasıl açılır ?

yüz güzelliği için doğal yöntemler

Elma içerisinde C, E, B1, B2 ve A vitaminleri oldukça fazla vardır. A vitamini beraberinde cildinizdeki pürüzlü görünüm ortadan kalkar. B2 ve C vitaminleri de cildinize sıkı bir görünüm kazandırır. İçerisinde yer alan E vitamini de cildinizi ciddi anlamda korumaktadır ve zamanla gençleştirmektedir. Yine bünyesinde barındırmakta olduğu bir takım maddeler ile de yanaklarınıza kırmızı bir görünüm sağlamaktadır.

1 günde bebek gibi cilt

Erik: İçerisinde bulunan E ve B vitaminleri ile cildinize ışıklı bir görünüm kazandırır. Yıpranmış olan cilt tiplerini kısa süre içerisinde yeniden onarmaktadır.

Greyfurt: Greyfurt, C vitamini olarak son derece zengin bir meyvedir. Ama çilekte olduğu kadar C vitaminine sahip değildir. C vitamini, cildinizin yaşlanmasının önüne geçer. Kırışıkların da oluşmasına engel olmaktadır. Ayrıca cildinizin gençleşmesinin önünü açmaktadır.

Kavun: Cilt kuruluğuna son derece iyi gelmektedir ve cildinize sıkı bir görünüm sağlamanın yanı sıra cildinizdeki dökülmeleri özellikle yazın engellemektedir.

Cilt sorunları

Ayrıca kiraz ve elma da cilde gayet iyi gelen meyveler arasındadır.


Cilt Kanseri

Kiraz İle Cildinize Sıkılaştırın

B2, B6, C, A vitaminleri olarak son derece zengin bir meyvedir kiraz meyvesi. A vitamini cildiniz açısından büyük önem taşır. Cildinizin yaşlanmasını önemli ölçüde engellemektedir. Derinizin pul pul yok olmasına engel olur. Ve yine cildinizde bir yenilenme sağlar. Ayrıca yeni hücreler oluşturarak cildinizi sıkılaştırır. B6 ve C vitaminleri ile de cildinize sağladığı parlaklığı kısa bir süre içerisinde fark edersiniz.

En Sağlıklı 50 Besin

Sağlıklı kilo almak

Güçlü saçlar için yumurta ile maske

Muz: Tadı ile de insanlara kendini hayran bırakan muz son derece kaliteli bileşenlere sahiptir ve cildinize çok iyi gelir. Yumuşatıcı etkileri ile de cildinize hem maske olarak kullanabilir hem de tüketerek faydalarına sahip olabilirsiniz. İçerisinde yer alan E vitamini beraberinde de cildinizi önemli oranlarda koruyucu etki sağlamaktadır. B6 vitamini olarak da son derece zengin olduğu için cildinizi kısa süre içerisinde beslemektedir.

Nar: Nar ise vücudunuza muazzam faydalı bir meyvedir. Vücudunuza son derece şifalı olduğu bilinen bu meyve cildinizi güzelleştirecek gerekli bütün besinleri içerisinde barındırmaktadır. Son derece güçlü bir antioksidandır ve toksinlerin cildinize vermiş olduğu zararı ortadan kaldırmaktadır ve yine cildinizdeki aknelere karşı da birebir iyi gelmektedir.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz


Ayrıca bknz.

Cildi güzelleştiren yiyecekler

Cildi güzelleştiren yiyecekler –  cildi güzelleştirmek için ne yapmalı ? Sizlerin yediği, içtiği kısacası içeriden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.