Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Lazer epilasyon zararlı mı

Lazer epilasyon zararlı mı

Lazer epilasyon zararlı mı ? Lazer epilasyon vücuda uygun uygulandığı şekilde vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yanlış yapılan uygulamalar sonucunda vücutta üçüncü derece ve dördüncü derece yanıklar oluşabilir. Tüm zararlara vücuda bu kadardır lazer epilasyon kanser yapmaz. En çok sorulan başka bir soru ise lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi yada üreme organlarımızı bir zararı varmı ?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Epilasyona başlamadan 20 gün kadar önce güneşte kurumanız gerekmektedir. Güneşe çıkarak cildinizi kurutmalısınız.

Epilasyona düzgün ve uygun şekilde tatbik edilmesini sağlayacak güzellik merkezlerinde ve bu işi sertifikalı olarak yapabilecek kişi ya da kurumlara başvurunuz. Lazer epilasyon ciddi bir iştir. Tüm yapılacak bu işlemlerin doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Doktorunuz size herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığını soracaktır. Cilt yapınızı inceleyerek kaç seans lazer epilasyon yapılmasını belirlemede yardımcı olacaktır. Bunları yapmadan önce herhangi bir şeye alerjinizin olup olmadığını kontrol edecektir. Bu içerikte muayene edileceksiniz.

Lazer epilasyon zararlı mı Yararlı mı ?

Doktor kontrolünden sonra vücudumuza uygun cihaz seçilerek epilasyonu faydalı olarak kullanabilirsiniz. En son teknoloji olan cihazlar ile bu işlemi yaptırırsanız sizin için daha faydalı olacaktır. En son teknolojik cihaz ne demek diye sorarsanız? Epilasyon sektöründeki en son üretilen epilasyon cihazlarıdır. Örnek vermek gerekirse bugün alacağınız biz bilgisayarın bir sene sonra eskimesi gibi devamlı yeni versiyonların çıkması ve yenilemesinden dolayı elimizdeki teknoloji eskileşir. Son teknoloji epilasyon cihazlarında vücudun her bölgesine istediğiniz açıdan istediğiniz bölümüne rahatlıkla soğutucu ile müdahale edilebilir.

En son çıkan soğutucular vücuda epilasyon sonucunda oluşabilecek yanıkları ve cilt problemlerine engellediği gibi sağlıklı bir şekilde işleminiz daha kolay bitmesine yardımcı olur. Yanık ihtimalinden korur. Korumanın dışında en son çıkan lazer gözlükleri ile birlikte kullanılmalıdır. Çünkü ışıkları göze zarar vermektedir. Bu zararları engelleyebilmek için ultraviyole  gözlükleri kullanmalıyız. Aksi halde kullanımı sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Epilasyon yapılırken gözünüze lazer gelmemesi gerekir.

Eğer epilasyon yaptırmadan önce bu bilgileri okuyabiliyorsanız şanslısınız demektir. Tüm yapılacak bu işlemlerin bilginiz kontrolünde olması, Her şeyin kontrolünüz altında olmasını sağlayacaktır.

Eğer vücudumuzda cilt kuruluğu yada denizden kaynaklanan güneş yanıklarında epilasyon yapılabilmesi için birkaç gün geçmesi gerekiyor. Solaryuma girilmiş ise epilasyon cüzdanın değişmesi gerekebilir ya da mümkünse solaryuma bir süre ara verelim epilasyon işlemi yapıldıktan sonra bir hafta içerisinde tekrar solaryuma başlanabilir.

Lazer epilasyon zararları kanser

Kanser riski her yaşta her zaman olabileceği gibi lazer epilasyon da da cilt kanseri olma riski taşımaktadır. Ancak lazer epilasyon yaptıran herkesin kanser olacağını söylemek yanlış olur. Bu vücudun üretebileceği hastalıklara ve daha önceki yaşadığı hastalıklara bağlıdır. Lazer epilasyon yalnızca tetikleyicidir. Lazer epilasyon cilt kanseri yapmaz. Aksine bakımlı olduğunuz sürece faydalıdır. Vücudumuzdaki bir çok hastalık ve kanser türü, bakımsızlıktan ve spor yapmadığımız için gelişmektedir. Bazı durumlarda vücut atletik olsa spor yapsanız bile hastalıklarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu anne ve babadan geçen dna yapısı ile alakalı olup, günümüzde artık kök hücre tedavisi ile çocuklarımıza geçmesini engelleyebilir teknolojiye geçmiş bulunuyoruz.

Lazer epilasyonun yumurtalıklara zararı varmı ? Konu ile alakalı kanser risklerinden bahsettiğimiz gibi yumurtalık kanseri makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Lazer Epilasyon Etkileri

Lazer epilasyon vücuda uygun dalga mı uyudun da verildiğinde hiçbir zararı bulunmamaktadır. İşlem sırasında çok az derecede ağrı ve sızlama hissi duyulabilir. Bu acı kalıcı değildir hızlıca geçer. Epilasyon sırasında vücutta kırmızılıklar oluşur kıl köklerinde ufak su toplamaları ve ödemler oluşur. Bu vücudumuza yapılan epilasyonun olumlu sonuçlanması anlamına gelmektedir. Kıl kökünün yandığı için bu su toplamaları meydana gelir ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır yaklaşık olarak üç ya da 4 saat süre zarfında bu toplu olarak kendiliğinden kaybolur.

Daha önce belirtmiş olduğumuz gibi solaryum ve vücut yağı eksik olan vücudu kuru olan kişiler için kırmızılık fazla olması söz konusudur ve bu noktada acı çeken kişileri ağrı kesici ve cilt kırmızılık geçiren ilaçlar verilebilir. Ancak her zaman ilaç tavsiye edilmektedir. Lazer epilasyon için dikkat edilmesi gereken en önemli konu lazer epilasyon işlemini uygulayan kişinin epilasyon yaptırmak isteyen kişinin bronzlaşmadan dolayı cilde uygulanacak lazer miktarının ayarlanamadığı durumlarda ciltte yanıklar oluşabilir. Bu yanıklar sonucunda ağrılar çekebilirsiniz.

Yaklaşık iki ila üç gün aralığında uyanıklar geçer yanıkların geçmesi için vücudunuz yanık olan bölgeden yeni kabuk çıkararak kabuk altından tedavi de aynı bölgeyi kendiliğinden tedavi eder ancak bunu bazen merhemler ile hızlıca tedavi etmek mümkün.

Terramisin kremi yanıkları tedavi etmek için kullanılan önemli bir merhemdir. Ancak bunu yine de doktor kontrolünde yapmak gerekir. Cilt yanıkları için dermatoloji bölümünden randevu alarak doktora başvurmalısınız. Doktora gitmemizdeki amaç vücudumuzda herhangi bir kalıcı iz bırakmadan en iyi şekilde vücut hücrelerinizin yenilenmesi iz kalmadan tedavi sürecidir. Tüm bu işlerin normal bir şekilde ilerleyebilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli şeyleri özetlersek vücut değilse ve vücudu uygun epilasyon bu kez seçildiyse uygun dalga boylarında lazer epilasyon uygulanırsa herhangi bir zarar görmezsiniz.

Lazer epilasyon yüze zarar verir mi ?

Normal şartlarda lazer epilasyon sonrasında vücudunuzda yarım saat boyunca cildinizde kırmızılıklar görünebilir yarım saat sonra bunlar kendiliğinden kaybolur. Kalıcı bir hasar olmamaktadır.

Epilasyon sonrasında iki hafta boyunca güneşten korunmanız gerekmektedir. Özellikle ve yüz bölgesinde kremler kullanılması önemlidir. Lazer epilasyon yüze zarar verir mi ? Devamlı krem kullanımını devam ettirebilirseniz yüz bölgesine zarar vermeyecektir. Eğer kişi bronz ise ya da cilt rengi koyulaşmış ise daha farklı epilasyon cihazları kullanabilir. Farklı lazeri plus yoğun çözümleri bulunduğu gibi bu çözümler hakkında daha detaylı bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz. Epilasyon yaptırarak vücudumuzda bulunan istenmeyen tüyleri yok edebilirsiniz.  Epilasyon zararlı mı sorusunun cevaplarını sizlere vermeye çalıştık.Bir sonraki makalemizde görüşmek dileği ile.

 


Ayrıca bknz.

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt bakımı yapıyorken esasta bakımları yaş aralıklarına göre uygulamanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse 20’li …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.