Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / ASP.NET / .NET TOOLS / Microsoft Web Platform Installer

Microsoft Web Platform Installer

Microsoft Web Platform Installer : Microsoft sitesinde asp.net ve .net tools için, özellik visual studio 2012 express indirme işlemlerini yapan kullanıcıların indirmesi gereken bir eklentidir. Bu eklenti ile visual studio içerisinden asp.net, Mvc projeleri oluşturarak web yazılımları geliştirebilirsiniz. Application request routing ve web farm ve benzeri özellikleri kullanabilmek için yüklemeniz indirip kurulum yapmanız gerekiyor.

Microsoft Web Platform Installer

Bu işlemleri yapabilmek için ; Microsoft Web Platform Installer adresiniz ziyaret edebilirsiniz.

Özellikle IIS ve Sql server ve tüm visual studio ürünlerinin güncellemelerini ve yamalarını bu adresde rahatlıkla bulabilirsiniz. Microsoft Web Platform Installer yapmadan önce visual studio versiyonlarından birini yüklemeniz gerekiyor. Akabininde framework yüklemeniz gerekecek. Yüklemeniz gereken framework versiyonu, geliştireceğiniz projeye göre, işletim sisteminizin sürümüne göre değişiklik gösterecektir.

Dez avantajlarından biride online kurulum dosyasını koymaları. Bu sebeple internetten online indirtikten sonra kurulum için tekrar dosya indirmesidir. Eğer internetiniz yoksa bu işlemi yapamamanız. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bazı durumlarda ;

Kuracağınız eklenti ve sürüme göre 1 saati bulabilmektedir. Visual studio 2010 ve Visual studio 2012 gibi diğer alt sürümlerin yüklemesinden önce service pack güncellemelerini / yükseltmelerini yapmanız gerekiyor.

 


Ayrıca bknz.

HtmlHelper DropDownList için Enumerations kullanımı

HtmlHelper DropDownList için Enumerations kullanımı, ASP.Net MVC ile birlikte kullanılan html helper çok işlevsel ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.