Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Teknoloji / Natro şikayet

Natro şikayet

Natro şikayet

Natro şikayet natro firmasından almış olduğum bayi hosting sonrasında lets encrypt ücretsiz ssl kurmak istedim. Ancak natro bunun mümkün olmadığını ve 15 günlük iade süresi geçmiş olduğunu söyledi. Telefon görüşmelerim sonunda müşteri temsilcisi bunun mümkün olmadığını söyledi. Bu noktada sözleşmeyi ön plana çıkarıp, sözleşmede 15 günlük deneme süresinin geçtiğini bildirdiler. Ancak sözleşmeyi bana göndermelerini istedim. Sözleşme e-posta adresime geldiğinde ve kontrol ettiğimde böyle bir madde olmadığını ve konuşmalarının hayal dünyasına dayalı olarak hissetmemi sağladıklarını görüp anladım. Bu şikayet yazısını talep ettiğim geri ödememi yapmadıkları için yazıyorum.

Hosting alınan firmalar arasında, en güvenilmez firma Natro firmasıdır. Natro firmasından bir daha kesinlikle bir daha alışveriş yapmayacağım. Ancak var olan hizmetlerimin ve ücret ödemelerimin karlığını almaya kararlıyım. Bu noktada Şikayetvar.com sitesine durumu anlatan bir şikayet yazısı yazdım. Yaklaşık olarak 1 gün sonra güvenilmez natro hosting firmasından beni başka bir müşteri temsilcisi aradı. Açıkça şunu söyledi ; Şikayetinizi siteden kaldırmanız karşılığında, hizmetinizi iptal edip ödemenizi natro sanal kartına yatırabilirim. Bu aslında çok basit bir numara. Parayı sağ cebinden alıp sol cebine koyacak ve benim hesabımdan düşecek. Ne harika ne şahane bir çözüm. Ben iade ücretimi alıp tamamen kurtulmak isterken böyle bir çözüm olmadığını belirttiler. Ben iade ücretimin kredi kartıma geri yatırılmasını istedim. Bunu isteklerimi karşılayacak başka bir hosting almak için istemiştim.

Bunların mümkün olmadığını anlattıklarından ve iade yapmadıklarından sonra güvenilmez firma natro daha çok itici gelmeye başladı. Paranızı bir kere verebilirsiniz ama iadeniz mümkün değil. Bu neden ?

Vermiş oldukları hizmetlerin gerçekten iyi olmadıklarını bildikleri için olabilir mi ?

Kesinlikle öyle. Hizmetlerinin iyi ve sağlam olduğunu bilen bir firma bu şekilde hareket etmez. Çünkü bilir ki hizmetleri iyidir. Bir hizmeti kötü ise diğeri iyi olmak zorunda. Tüm hizmetleri kötü olan bir firmanın maddi olarak hareket etmesi kadar doğal bir şey olamaz.

Çok eski natro firması olduğumdan ve inceleme fırsatım olmadığından bu şekilde hareket ettiklerini hiç anlamamıştım. Eskiden yanlızca windows hosting veriyorları. Şimdi Apache hosting ile cpanel hizmetleride veriyorlar ama cpanelin bir çok özelliği çalışmıyor. Örnek olarak backup alıp başka bir cpanele kurmak isteidiğimde yedekleri bile düzgün alamadığını görmüş oldum.

Natro firması ile alışveriş yapılmaz. Natro güvenilir bir firma değildir.


Ayrıca bknz.

Blockchain Facebook’un sonu olabilir mi?

Blockchain bir dizi endüstriyi sekteye uğratıyor. Sosyal medyayı en sona mı bırakıyor ? Blockchain Facebook’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.