Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Sağlıklı kilo almak

Sağlıklı kilo almak

Sağlıklı kilo almak bir bireyin kilo yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebilmesi için gereklidir. Kilo almayı ya hekim önererek kilo alma listesi verebilir, veya bireyin zayıf görünümü hastalıklarla başa çıkamadığını görüp kendisi sağlıklı kilo almak isteyebilir.

Sağlık problemleri, gerilim, yada ani kilo kaybı yaşatmakta olan rahatsızlıklar, kilo almanızı gerektirebilmektedir. Bazı durumlarda aileden kalıtsal olarak biyolojik olarak zayıflığa yatkın olabilirsiniz. Eğer sizde çok zayıfım kilo almak istiyorum yada kilo almak için ne yemeliyiz diye düşünüyorsanız, bu yazıyı sonuna kadar okuyun.


O zaman, sağlıklı ve dengeli olarak nasıl Sağlıklı kilo almak alabiliriz? Beslenme uzmanları, bu yolla kilo alıyor olmanın, kilo vermekten daha zor olabildiğini söylemektedir. Kilo aldıran birçok faktörü kontrol altında tutmanız gerekmektedir. İşlenmiş olan gıdalardan alacağınız çok kaloriler, uzun vadede büyük problemlere neden olabilir. Belirlediğiniz beslenme yazılımına uyabilecek kadar iştahlı olmalısınız. Bunlara ek olarak bu beslenme farklılığı sindirim problemlerine da neden olabilir. Ama önce gelin neden kilo alamıyor olabileceğinizin nedenlerine bir göz atalım ve hem doğal hem de kilo almak için ne yemeliyiz inceleyelim.

Bazı Kişiler Neden Kilo Alamaz?

Genetik nedenler: Kimi bireyler belli bir miktardan daha çok tüketmezler. Yiyecek midelerine ulaşır ulaşmaz, vücutları tokluk hissi vermekte olan hormonlar salgılamaya başlar. Bu da daha çok tüketmelerini önler.


Daha çok kas lifi: Bazı bireylerde, biyolojik yatkınlık ve ırsi nedenlerden kaynaklı, kas lifi çok olur. Bu durum, dinlenirken bile enerji harcanmasını sağlamaktadır. Bu sayede kişi kilo alamaz.

Karakter ve kişilik: Huzursuzluk ve endişe, bir takım bireylerin doğasında mevcuttur. Oturdukları yerde duramayabilirler ve sürekli olarak aktiftirler. Otururken bile, bacak ve kollarını sürekli olarak hareket ettirmektedirler. Bu da bireyin her neredeyse her an kalori yakmasına neden olabilmektedir.

Besin emiliminde zorluk: Bu da önem arz eden bir etkendir. Böyle durumlarda bünyemiz günlük ihtiyacı olan gıdaları karşılayamaz.

Bazı rahatsızlıklar: Örnek vermek gerekirse : hipertiroidizm, iştahsızlık, bulimi, süreğen ishal, depresyon, gerilim…

Kilo Aldıran Bitkiler – kilo almak için ilaç (doğal)

Çemen otu

Bu bitkiyi pek bilmiyor olabilirsiniz, ancak çemen otu kilo alma konusu ile ilgili fazla iyi bir yardımcıdır. Sahiden de, ne şekilde kullanacağınızı bilirseniz, çemen otu daha yetişkin göğüs ve kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Çemen otu, östrojen hormonu beraberinde benzer özellikler taşır. Bunlara ek olarak, kolesterolü düşürmede, kan şekerini dengelemede ve lifli yapısı vasıtası ile kabızlığı engellemede etkilidir. Ama bunu ne şekilde tüketeceksiniz? Doğal halini organik marketlerde bulabilirsiniz, veya hekiminuza kapsül hali için reçete çıktısını alabilirsiniz. Bu bitkiyi yemenin yolları aşağıdaki gibidir:

Çekirdeklerini tüketmek

Organik ürün marketlerinde satılan kapsül ve hapları kullanmak

Un haline getirip ekmek yapmak

Öğütüp değişik tüketmeklerde çeşni olarak kullanmak

Demlemek

Bu teknikler içerisinde kuşkusuz en basitı, çemen otu tohumlarını çay gibi demlemek olmaktadır. Bu çayı uyandığınızda ve öğle saatlerinde içebilirsiniz. Bir bardak kaynar suya bir tutam çemen otu çekirdeği atın. Bir süre demledikten sonrasında için. Gün süresince bol miktarda su içmeniz gerekli. Bu, iştahınızı açar. Çemen otu, sindirime yardım eden saponin maddesini içerir. Saponin, sindirim enzimlerini hızlandırır ve kalorinin bedenizde sağlıklı olarak emilmesini, ve bunun sayesinde kilo almanızı sağlamaktadır. Gün süresince en az iki litre su içmeyi unutmamalısınız.

Karahindiba Çayı

Karahindibanın temel fonksiyonu, tonik görevi görmesidir. Iştah açıcıdır. Tatlı aroması safra salgılanmasını arttırır, bu da sindirim enzimlerinin artmasını sağlamaktadır. Karahindibanın etkili bulunması için, ilk olanı sabah olmak suretiyle, günde üç sefer içmelisiniz. Dört karahindiba çiçeğini bir bardak suda kaynatın. İyice oturduğu zaman içebilirsiniz. Çayı içtikten yarım saat sonrasında, bir muz yiyebilirsiniz. Her gün bir muz Yemeniz de sağlıklı kilo almanıza yardımcı olmaktadır.

Kantaron

Kantaron kilo almanıza yardımcı olacak, fazla iyi bir bitkidir. Genel olarak güçten düşüren bir rahatsızlık sonra da vücudu kendine getirmek için kullanılır. Hızlı olarak kilo aldırıp sağlıklı hale gelmenizi sağlamaktadır.

Temel özellikleri, vücudumuzda gıda emilimini ve iştahı arttırmaktır. Bu sayede, bedeninize giren büyün kalori ve proteinler düzenli bir şekilde sentezlenir, doğal ve sağlıklı olarak bir kaç beden büyümenizi sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, mide ve bağırsak hareketlerini tertipe sokarak, yeterince mide asidi salgılanmasını ve enzim emilimini sağlamaktadır. Denemekten çekinmeyin. Kantaronu doğal bitkiler satmakta olan marketlerde, her tüketmekten sonrasında içebileceğiniz demlik poşetler durumunda de bulabilirsiniz.


Ayrıca bknz.

Doğal yüz maskesi

Doğal yüz maskesi ve ev yapımı yüz maskelerini hazırlamak son derece eğlenceli ve yine son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.