Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / ASP.NET / Severity Code Description Project File Line Suppression State Error It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Severity Code Description Project File Line Suppression State Error It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Severity Code Description Project File Line Suppression State Error It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS hatası ve çözümü

Microsoft kaynaklı projelerde deploy ederken bu şekilde bir hata karşılaşmanız mümkün. Hatanın başlıca sebepleri web config dosyasının hatalı olarak yapılandırılması olabilir. Diğer bir sebep ise proje dosyanızın içerisinde backup klasörlerinin bulunuyor olmasıdır.

Öncelikle projenizin içerisine girerek, backup klasörünün olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer Backup – Backup1 – Backup2 … şeklinde olan klasör veya klasörler bulunuyorsa, klasör içerisindeki dosyaları farklı bir klasöre taşımalıyız. Bu işlemi yaptıktan sonra projenin klasörlerini yenileyerek tekrar çalıştırmalıyız.

Eğer hata devam ediyorsa web config dosyasının yedeğini alarak yeniden oluşturmalıyız.


Ayrıca bknz.

HtmlHelper DropDownList için Enumerations kullanımı

HtmlHelper DropDownList için Enumerations kullanımı, ASP.Net MVC ile birlikte kullanılan html helper çok işlevsel ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.