Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Sivilce izlerini geçirin

Sivilce izlerini geçirin

Sivilce izlerini geçirin: Günümüz içerisinde özellikle de bayanlarda ergenlik döneminde sıkça sivilce görünmektedir.

Sivilce izleri tedavisi  Devamını okuyabilirsiniz.

Yine sivilcenin risk faktörlerine gelecek olursak yağlı cilde sahip olan bireyler açısından oldukça önem arz eden bir problemdir. Oluşuyorken de son derece can yakmaktadır ve sivilce meydana geldiği zaman oluşturduğu problemler de oldukça fazladır.

Sivilce lekeleri nasıl geçer

Sivilceler geçtikten sonra neden iz kalır? İlk olarak bu sorunun cevabını vermemiz lazım. Sivilceleri daha büyümeden önce birçok kişi sıkmaktadır. İçerisinde bulunan sıvıyı çıkartmak için yapılan bu uygulama neticesinde sivilceler artık iz olarak kalır. Halbuki elinizi hiç oraya sürmemelisiniz son derece kısa süre içerisinde kendi kendine zaten yok olup gidecektir.


Sivilceler Hangi Tip Tenlerde Ortaya Çıkar?

Sivilce izleri genellikle koyu tenlerde son derece sık bir şekilde görülmektedir. Yine cildinize gerekli rengi vermekte olan hücrelerin bu noktaya gelmesi neticesinde gözüken leke tipleridir. Sivilce yarası da yine bazı durumlarda çeşitli renk değişimleri ile beraber sivilcelerin oldukça fazla olduğu noktalarda ufak girintiler oluşturmaktadır ve yine cilt dokusunu da değiştirmekte olan bir çeşit yapısı vardır.

Sivilce ve izleri yok eden maskeler makalemizi okuyabilirsiniz.

Sivilce İzlerinden Nasıl Korunabiliriz?

Yine bu yazımızın ilerisinde sivilce izleri nasıl geçer? anlatacağız. Yağlı ciltlerde sivilce izleri daha sık görülmektedir. Fakat bundan önce sivilce izlerinin meydana gelmesini nasıl engelleriz? Bunu anlatalım. Sivilce izlerinin oluşmasındaki sebep cilt gözeneklerinin tam anlamıyla tıkanıyor olmasıdır. Cildinizi de düzenli bir şekilde temizleyebilmek adına sivilce çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bir tek yüzünüzü yıkamanız da yeterli değildir. Bu gözenekleri tam anlamıyla tertemiz yapacak çeşitli maskeleri kullanabilir veya tonik çeşitlerine de başvurabilirsiniz.

Cildiniz eğer çok yağlı ise gözenekler de çok hızlı bir şekilde tıkanacaktır. Aşırı yağı da ortadan kaldırabilmeniz için cildinize uygun çözümlere başvurabilirsiniz. Yine yağlı bir cilde sahipseniz eğer ki bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle yağlı cilde sahipseniz makyaj temizleme mendillerini kullanabilirsiniz.

Cildinizi de temizliyorken yağı tam anlamıyla temizlerseniz eğer cildiniz zamanla kuruyacak ve pul pul dökülecektir bu yüzden aşırı kurutucu mendiller kullanmamalısınız.

Kozmetik ürünleri de kullanırken dikkatli olun. Sivilce oluşumuna kullandığınız ürün de sebep olabilir. Bu ürünler aşırı kimyasal içermektedir ve cildiniz hassas ise eğer bu kimyasallara karşı alerjik tepki vereceğinden dolayı sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Bütün önlemlere karşıda sivilce çıkmış ise kesinlikle eliniz ile oynamayın. Eliniz sivilceye değerseniz eğer yine o noktada bakterilerin oranında bir artış görürsünüz. Bu bakteriler de her ne kadar fazla olursa sivilcenin farklı bölgelere de geçme özelliği olabilir ve bu noktalarda iz olarak kalabilmektedir.

Özellikle de daha yeni oluşan sivilcelere dokunmanız nedeniyle o noktada o sivilce %90 oranında iz kalabilir. Cildinizi mutlaka temiz tutmalısınız ve yine sivilcenin bulunduğu noktayı özellikle temiz tutun ve oraya pamuk dahi dokunduruyorken dikkatli olmalısınız.

Eğer ki kist görünümlü yani büyük oluşan bir sivilceniz var ise doktora gözükerek özel yöntemlere başvurmanız gereklidir.

 


Ayrıca bknz.

Cilt Bakımını Yaş Aralığınıza Göre Yapabilirsiniz

Cilt bakımı yapıyorken esasta bakımları yaş aralıklarına göre uygulamanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse 20’li …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.