Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / SQL SERVER / SQL 2016 Database mail göndermiyor

SQL 2016 Database mail göndermiyor

SQL 2016 Database mail göndermiyor

SQL 2016 Database mail göndermiyor problemi ve çözümü için makaleyi okumaya devam edin.

Öncellikle mail kullanıcı adımız ve şifremizin smtp ayarlarımızın doğru olduğuna emin olmalıyız.Bunu webmail kullanarak yada var olan outlook içerisine tanımlanmış e-posta hesabımızı kullanarak doğrulamasını yapabilirsiniz. Devamlı kullanılan e-posta hesabımızın bilgilerini girdiğimizde, yinede SQL 2016 Database mail göndermiyor ve hata veriyorsa problemi diğer componentlerde aramalıyız.

Çalıştığım şirket için lisanslı Sql server 2016 versiyonunu yükledim. Sql serverın bu sürümü için e-posta ayarını yapmam icap etti. Var olan veritabanlarından bir tanesinde kullanıcılara uyarı olarak e-posta atması gerektiği için ayarları tamamen yaptım. Ancak Sql server 2016 mail göndermiyor. Problemin temeline inip detaylı araştırma yaptım.

Problemin ne olduğunu saatler süren araştırma sonucunda öğrendim. Sizin karşınıza çıkarsa saatlerinizi boşuna vermeyin.

Öncelikle SQL 2016 Database mail göndermiyor problemi için tüm güncellemeleri ve eklentilerinizi yüklediğinizde emin olun. Daha sonra Framework 3.5 yüklümü kontrol edin. Eğer framework 3.5 yüklü değilse sql server e-posta göndermeyecektir.

Framework 3.5 Yükle işlemini yaptıktan sonra Sql Serverım tabiri caizse takır takır postaları göndermeye başladı.

 

Kolay gelsin.

 


Ayrıca bknz.

Nchar fonksiyonu

Nchar fonksiyonu sql server içerisinde unicode karakterleri olarak değerlendirir. Her unicode karakterin sayısal taklit edilemeyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir