Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Termal kamera duvar arkasını gösterir mi

Termal kamera duvar arkasını gösterir mi

Termal kamera duvar arkasını gösterir mi ?

Termal kameralar günümüzün güvenlik birimlerinde sıkça kullanılan, son zamanlarda Türkiye içerisinde de aktif olarak kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Bu sistem kullanılan yere göre, dış mekan ve iç mekan olarak ayrı hizmetler veren termal kameraları kapsar. Piyasa bulunan 250 $ ile 1000 $ arasındaki termal kameralar sınırlı hizmet verir. Özel üretim gece görüşlü termal kamera fiyat farkından ziyade üzerindeki fonksiyonlar sayesinde hem menzil olarak daha uzağı görür. Termal kamera duvar arkasını gösterir mi ? Çatı, duvar gibi belli bir metrajdaki kalınlıklardaki ısı ve nem seviyesini ölçmeye yardımcı olur.

Termal kamera duvar arkasını görebilir. Ancak her termal kamera bunu yapmaya uygun değildir. Özel termal kameralar bu işlemi yapmak için uygundur. Dünyadaki tüm polis teşkilatlarında, güvenlik teşkilatlarında özel termal kameralar kullanılmaktadır. Bunun sebebi tabi ki güvenlik.

Termal Kamera Menzili

Termal kameraların menzili ortalama 20 Metre ile 10 Kilometre arasındaki hedefleri rahatlıkla seçebilir. Buradaki 20 metre en az olan piyasada bulunan ve cep telefonlarına takılabilen termal kamera cihazlarıdır. Profesyonel ortalama bir termal kameranın menzili en az 6 Kilometredir. Termal kamera duvar arkasını gösterir mi devam ediyoruz.

Yerli Termal Kamera

Yerli termal kamera üretimlerimizi ASELSAN firması üretmektedir. Türkiye’ deki üretimine 2017 de başlayan ve 2019 Nisan’da termal kamera üretimlerini fuarlarda sergilemektedir. Yurt dışından bir çok sipariş almıştır.

Termal kameradan korunma

Termal kameradan korunmak mümkün müdür ? Evet mümkündür. Termal kamera üzerine çevrildiği nesnenin ısı ve nemini ölçer. Ancak eğer termal kamera görüntüsünü alınmasını istemediğiniz yere cam koyarsanız termal kamera ısı ve nemi ölçemez. Böylece termal kamera görüntü sağlayamaz. Tabi bu işlemi yaparken bir şeye hesaba katmak gerekiyor. Termal görüntü alınmasını istemediğiniz yerin;

1- Üstünü

2- Altını

3- 4 yanını cam ile kapatmanız gerekiyor.

Her tarafı cam ile kapalı olan alanı TERMAL KAMERA Göremez.

En ucuz termal kamera

En ucuz termal kamera ortalama olarak 300.00 TL’dir. En pahalı termal kamera ise 20.000 $ civarı erişilebilir. Bu fiyatın üstünde bazı termal kameralar olsa da son kullanıcıların erişmesi ve satın alması yasaktır. Özel kurum ve devletlere satışı olan bazı ürünler vardır. Bu ürünlerin fiyatı çok daha pahalıdır. Son kullanıcıların kendileri için alabileceği ürünlerin listesini buradan görebilirsiniz.


Ayrıca bknz.

Tüm Bankaların Faiz Oranları

Tüm Bankaların Faiz Oranları   QNB FinansBank 1.000 TL – 50.000 TL 6 – 48 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.