Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Wordpress / WordPress yorum kapatma

WordPress yorum kapatma

WordPress yorum kapatma

WordPress yorum kapatma işlemini yapabilmen bir kaç yöntemi bulunuyor. Biz size bu makalemizde template dosya üzerinden, hangi temayı kullanırsanız kullanın wordpress yorum kapatma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

WordPress içerisindeki yorumları 2 bölümden çıkararak kurtulabilirsiniz.

Single.php veya Page.Php içerisinden comments_template kodunun kaldırılarak yorumları engellemiş olabiliriz.
Bunuda Görünüm menüsü içerisinden Editör yada Düzenle menüsünde girerek yukarıda ismi geçen sayfaları açıp;

comments_template bölümünü kaldırarak kurtulabilirsiniz.

Bu yapılabilir bir çözüm önerisidir ve size önerebileceğim bir çözüm olmakla birlikte kod bilgisi olmayanlar kullanmasa daha iyi olur.

Diğer bir öneri ; WordPress admin panelinden ayarlardan tartışma bölümüne girip, Kullanıcılar yorum yapmak için kayıt olmalı ve giriş yapmalılar bölümünü aktif hale getirmek. Ardından Genel menüsü içerisinden “İsteyen herkes kayıt olabilsin” seçeneğini pasif hale getirerek üye olmayı engelleyebiliriz. Üye olmadan yorum yapılamayacağı için yorumları kapatmış olduk.

Diğer bir seçenek ise ; Yazılar menüsünden tüm yazıları seçip , Toplu olarak düzenle butonuna basıp, açılan pencerede yorumları kapat diyerek tüm sitedeki yazıları toplu olarak yorumlara kapatmış olabiliriz.

 

WordPress üzerindeki tüm yorumlara kapatma işlemini eklenti ile de yapmak mümkün. WordPress admin paneli sayfasından eklenti menüsü altında yeni eklenti ekle menüsüne girdikten sonra  No Page Comment eklentisini worpresse yükleyip aktif hale getirdikten sonra Ayarlar menüsü altında No page comment bölümüne girip, wordpressin hangi bölümlerinde yorumları kapatmak istediğimizi sormaktadır. Burada yazılar ve sayfalar bölümünü aktifleştirirseniz yazılar ve sayfalarda yorum yapmayı kapatmış olacaksınız.


Ayrıca bknz.

Çözüldü : Operation timed out after 5000 milliseconds with 0 bytes

Çözüldü : Operation timed out after 5000 milliseconds with 0 bytes Merhaba arkadaşlar,WordPress 3.8.1 ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir