Ara
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / c# / Zaman asimi süresi doldu. Islem tamamlanmadan zaman asimi süresi doldu veya sunucu yanit vermiyor.

Zaman asimi süresi doldu. Islem tamamlanmadan zaman asimi süresi doldu veya sunucu yanit vermiyor.

Zaman asimi süresi doldu. Islem tamamlanmadan zaman asimi süresi doldu veya sunucu yanit vermiyor.

Zaman asimi süresi doldu. Islem tamamlanmadan zaman asimi süresi doldu veya sunucu yanit vermiyor.

Bu hata veritabanı ile bağlantı kurulduktan sonra gönderilen sorgunun bekleme değerini geçmesinden dolayı vermektedir.Hemen aklınıza gelmiştir peki nedir bu default değer ? Bu default değer microsoft amcanın bize sunduğu güzelliklerden bir tanesi.

Nedir bu güzellikler, bu özellikleri anlayabilmek için ileri düzeyde veritabanı ve yaklaşık olarak 1 yıldan fazla c# yada asp.net ile ilgilendiğinizi düşünüyorum, bu sqlde deadlock,sorgunun hatalı olması,sunucunun cevap vermemesi ve bunun gibi bir çok şeyi bize geri döndürür.Bu bizim yaptığımız yazılım yada programlama kontrolü elimizde tutmamıza yardımcı olabilecek faydalı öğelerdendir.

hatası 30 saniyeden fazla geri dönüşü olan sorgu sonuçlarında c# yada vb de geri dönen hatadır.Bu hata genelde sqldataadaptor ile kullanıldığında karşı karşıya kalınır.Aynı hatayı veritabanına bir command gönderdiğinizde olabilir.Çözümü :

Kullanılan adaptor veya diğer nesnelerin geriye dönen sorgu sonucu için sorgunun döneceği saniyeyi default olarak belirtmektir.Eğer hiç bir şey belirtmez ise bu hata ile yinede karşılaşırız.Default değer olarak 0 (sıfır) verilir ise saniye ve zaman aşımı ortadan kalkmış olur.

ÖRNEK

SQLADAPTOR için örnek

SqlConnection dbcon = new SqlConnection(myConnectionString);

if (dbcon.State == ConnectionState.Closed)

{                dbcon.Open();            }
SqlDataAdapter adapter = new SqlDataAdapter(“set dateformat dmy exec [totalrapordolar] @call='” + comboBox1.SelectedValue.ToString() + “‘,@yil='” + textEdit2.Text + “‘,@averaj='” + textEdit1.Text + “‘,@vesselName='” + comboBox1.SelectedText.ToString() + “‘”, dbcon);            adapter.SelectCommand.CommandTimeout = 0;

DataSet ds2 = new DataSet();

adapter.Fill(ds2);

//Sonrada dataadaptoru grid yada benzeri işlemler için kullanabiliriz.Ben özel bir component kullandığım için kodların geri kalanını vermiyorum.

Bu noktada aynı özelliği veritabanına command göndererek de yapabiliriz.Eğer aynı hatayla karşılaşıyorsanız sqlcommand kullanırken çözümü :

komut = new SqlCommand(“insert into mailler2 select ‘” + mailler[cc].ToString() + “‘,[Dil],[isim],[Kategori],[Hotmail],[Gmail],[Yahoo],[Guncel],[Firma],[Yetkili],[Kod],[Telefon],[Fax],[Gsm],[Web] from mailler2”, dbcon);
komut.CommandTimeout = 500;
komut.ExecuteNonQuery();

Hepsi bu kadar kolay gelsin.


Ayrıca bknz.

NHibernate OrderBy Random QueryOver Desteği

NHibernate OrderBy Random QueryOver Desteği ve ayrıca nhibernate için FreeTextExpression makalemizi okuyunuz. NHibernate QueryOver Desteği Veritabanından rasgele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.